Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lublin112.pl Wideo
#1
http://www.lublin112.pl/list-czytelnika ... sty-wideo/
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
#2
http://www.lublin112.pl/wideo-malo-potr ... ie-poscig/
Who Dares Wins
Odpowiedz
#3
pościg dla odreagowania, pewnie się nieźle zagotował. niestety pewnie smutna codzienność miejskich rowerzystów. martwi ta wrogość w komentarzach przy wszystkich info z udziałem rowerzystów, nawet tych tragicznych, myślicie, że to zwykły "hejt" czy to popularny odbiór wśród kierowców samochodów ?
Odpowiedz
#4
Czemu w internecie można znaleźć tyle filmików/artykułów o tym, jak to kierowcy samochodów naruszają bezpieczeństwo rowerzystów, a sytuacji odwrotnych jest tak mało ? Wydaje mi się, że w życiu rzeczywistym proporcje są nieco inne.
Być może warto nagłaśniać takie rzeczy, aby rosło bezpieczeństwo na drogach. Mam tylko wrażenie, że przez to rowerzyści są przez to postrzegani jak święte krowy, którym wszystko wolno i chcą jeszcze więcej. Widziałem sytuację jak pewien rowerzysta wpiep**a się pod koła samochodu, "bo przecież ma pierwszeństwo". Jest trochę bojowników z kamerkami na rowerach, którzy jeżdżą po najciaśniejszych uliczkach, aby mieć dowody, że kierowcy nie zachowują od nich odstępu 1.5 metra.

Mówię to jako ktoś, kto jeździ zarówno dwuśladem jak i jednośladem Wink
Odpowiedz
#5
Czym grozi przewinienie popełnione przez rowerzystę, a jakie skutki może mieć łamanie przepisów o ruchu drogowym przez kierowców? W pierwszym przypadku NIC (no chyba że sam rowerzysta ucierpi) się nie stanie, w drugim przypadku rowerzysta GINIE, a w najlepszym razie ląduje w szpitalu. Wydaje mi się że jest czymś pożytecznym pokazywanie takich właśnie filmików, a jak chcesz to zrób filmiki o złych rowerzystach i je publikuj, tylko zapewne się okaże że za dużo materiału to nie będziesz miał okazji zrobić. Piszę to jako kierowca samochodu i jako rowerzysta.
Odpowiedz
#6
Zgadza się. Rowerzysta zawsze ma mniejsze szanse, tylko nie rozumiem co to ma do rzeczy ? Czyżby z tego powodu, rowerzyści nie musieli przestrzegać przepisów ? Wg mnie, to tym bardziej powinno rowerzystów skłaniać do zachowania ostrożności.

Nie mam zamiaru nic nagrywać ani publikować, bo nie widzę z tego żadnych korzyści ani przyjemności (taki ze mnie materialista).
Podstawowym wykroczeniem rowerzystów jest brak oświetlenia. Bardzo duża część rowerzystów nie ma nawet świateł pozycyjnych... albo choćby odblasków. Niektórzy ratują się trzymając włączony telefon. Nie trzeba dużo szukać aby to "zjawisko" zaobserwować.
Druga sprawa to wymuszanie pierwszeństwa na przejściach dla rowerów, takich, gdzie rowerzysta pierwszeństwa nie ma.
Odpowiedz
#7
Co do oświetlenia to się zgadzam, z tymi przejściami to już nie do końca, no ale też mogę przyznać rację. Co do tego stwierdzenia że nie masz żadnych korzyści z publikowania filmików o złych rowerzystach to też się zgadzam, bo potwierdzałeś tylko to o czym ja wcześniej pisałem, publikacje filmików na których udokumentowane jest wymuszanie pierwszeństwa przez kierowców na rowerzystach, ma na celu uświadomienie kierowców aut o tym że łamią przepisy, ci kierowcy (oczywiście nie wszyscy kierowcy) nie wiedzą że robią coś źle, oni myślą że to rowerzysta ma się podporządkować, TAK!! taka jest prawda, to jest ciemnogóród!!! TRZEBA PIĘTNOWAĆ TAKICH KIEROWCÓW bo debile w swoich komentarzach szczują na rowerzystów, jak nie wierzysz to przejrzyj komentarze do linków udostępnionych w tym temacie.
Odpowiedz
#8
A kiedy Wy sami lub ludzie z Waszego otoczenia czytaliście Prawo o Ruchu Drogowym, tak dla przypomnienia? Tak dla ciekawości pytam. http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 9970980602

Gdyby ktoś chciał porozmawiać na Facebooku: https://www.facebook.com/lublin112/post ... 2859838899
Odpowiedz
#9
Przeczytałem i co z tego? Jedną zasadę w przepisach można dwojako interpretować zabrania się rowerzyście "wjeżdżania bezpośrednio przed jadący pojazd" co to oznacza? każdy interpretuje po swojemu, a tak to być nie powinno.
Odpowiedz
#10
lubelaczek napisał(a):Widziałem sytuację jak pewien rowerzysta wpiep**a się pod koła samochodu, "bo przecież ma pierwszeństwo"

Błąd! To kierowca "wpiep**a" się w rowerzystę mającego pierwszeństwo.

lubelaczek napisał(a):Druga sprawa to wymuszanie pierwszeństwa na przejściach dla rowerów, takich, gdzie rowerzysta pierwszeństwa nie ma.

A które to? Bądź łaskaw wymienić.

qavtan napisał(a):A kiedy Wy sami lub ludzie z Waszego otoczenia czytaliście Prawo o Ruchu Drogowym

Na bieżąco, przy każdej wątpliwości oraz przy każdej zmianie bezpośrednio lub pośrednio mnie dotyczącej.

paweł1000 napisał(a):wjeżdżania bezpośrednio przed jadący pojazd

Nie ma przepisu zabraniającego wjeżdżać rowerzyście na przejazd bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd. Taki przepis został uchylony w 2011 roku. Kierowca powinien być przygotowany na możliwość nagłego pojawienia się rowerzysty.
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości