Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Listopadowa Masa Krytyczna - pomysły
#11
Rado napisał(a):Mariusz, dobrze gadasz tylko wtedy, to już nie będzie "charytatywna" Masa Krytyczna.
Moja propozycja jest następująca:
corocznie w ramach tej akcji ,od wielu już lat rozgrywany jest mecz koszykówki pomiędzy Startem Lublin a zaproszoną ,czołową drużyną polskiej ligi.Biletem wstępu na ten mecz są słodycze,np. tabliczka czekolady.
Aby uprościć zbiórkę darów proponuję Słodką Masę Krytyczną , czyli każdy uczestnik przywozi ze sobą słodycze,np.czekoladę .Zbieramy te słodycze do auta ,którego właściciel dostarcza je do magazynu akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".
Pozdrawiam,
Jurek
#12
JuraS też dobrze gada.
Moim zdaniem można zrobić tak:
Na Masę normalnie przyjechać, każdy zabiera coś, co może zabrać (to, że jest taka możliwość informujemy przed masą na fejsie i gdzie się tam da, jak dotychczas) a przy okazji nagłaśniamy akcję sobotnią.
W sobotę ustawiamy stół, flagę i zbieramy dalej. Pod szyldem RL. Sadzamy za stolikiem nasze urocze Koleżanki, którym nikt się nie oprze i każdy wyskoczy ze wszystkiego co ma, a jak nie ma to tez z tego wyskoczy ;-).
Tylko powstaje pytanie: kto przechodząc np. Litewskim, czy Krakowwskim bedzie miał coś, co by wrzucił?
Dlatego myślę sobie, czy by nie rozstawić się gdzieś w markecie, gdzie najpierw rozdawałoby się wchodzącym ulotki z akcją, wchodzący na halę zabraliby coś jeszcze do wózka, oprócz tego, po co przyszli a po wyjściu dary (najprawdopodobniej żywność) wrzucaliby do naszych koszy.
Tak, że tego... Córka brała kiedyś udział w czymś takim, stąd taki pomysł.
Pomoc byłaby dużo większa, a i ktoś by nas zauważył pewnie.
Przesadziłem?
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
#13
mariox napisał(a):Przesadziłem?
Nie, ekstra pomysł Smile

W skrócie: na ulotkach i w necie idzie info, żeby na masę zabrać słodycze dla dzieciaków, a oprócz tego siedzimy na litewskim w sobotę (tzn. "urocze Koleżanki" Big Grin siedzą) i zbieramy słodkości Big Grin

EDYCJA:
Hmm, chociaż tak z drugiej strony: słodycze są niezdrowe, może warzywa... Wink
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
#14
Tak jak mówicie - w piątek kiedy odbywa się MK akcję wspomagają rowerzyści (wypadało by zainteresować tą naszą akcją media itd. które mogły by w dalszej części puścić info w szeroki świat, że: " ...lubelscy rowerzyści zgromadzeni wokół stowarzyszenia Rowerowy Lublin... w tym i w tym dniu w tym i w tym miejscu będą kontynuować akcję wśród mieszkańców miasta... itd.") o ten etap się nie martwię bo wydaje mi się, że tyle ile się na rowerze da przewieźć nikogo nie zuboży i większość chętnie coś niecoś weźmie dla dzieciaków.
PS. Technicznie lepiej zebrać prezenty przed masą żeby już dalej się z nimi nie wieźć.

Drugiego dnia lub w niedzielę obstawić tłumnie i pomarańczowo nasz punkt zbiórki. Tylko mam pewne obawy co do ilości wolontariuszy z RL więc zanim przedłużymy tę szlachetną akcję na kolejny dzień miejmy pewność, że będzie z kim to robić. Ja (lub znajoma blondyna) oczywiście będę :-) Mam kilka dodatkowych pomysłów ale o tym potem.
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
#15
Yanq napisał(a):wypadało by zainteresować tą naszą akcją media itd.
Niekoniecznie, bo masa to nielegal, więc średnio żeby to rozgłaszać oficjalnymi kanałami. A już pisanie, że to rowerzyści skupieni wokół RL to już z jednej strony samobój, bo byłaby lipa dla RL, a z drugiej trochę przegięcie, bo nie tylko rowerzyści skupieni przy RL jeżdżą na MK (chociaż stanowią oni większość) Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
#16
Panowie, Eliza podpowiedziała mi jedną fajną rzecz. W sobotę 28-go listopada jest City Trail nad Zalewem. Dlaczego nie połączyć tej imprezy z tą akcją? Przecież jak kilka fejsowych osób udostępni akcję, biegacze to podłapią (bo podłapią na pewno) mam wrażenie, że będzie większa pewność, że zbierzemy coś więcej niż na Litewskim. Zawsze można skontaktować się też z ekipą CT o info na ichniej stronie. Myślę, że nie odmówią. Taki drobny pomysł. Co Wy na to?
#17
Miło poczytać posty kumatych, konkretne, pomysłowe i budujące coś, a nie szukające dziury w całym Smile

Eliza, Katka, super pomysł Smile Napiszecie do CT w imieniu RL? Udzielam upoważnienia Big Grin
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
#18
KermitOZ napisał(a):Napiszecie do CT w imieniu RL? Udzielam upoważnienia Big Grin
Kamień z serca, myślałam, że nigdy nie poprosisz :-P :mrgreen:
#19
No Kochani, Milusińscy, Słodziaki itepe itede (już komuś niedobrze się zrobiło od tego słodzenia? ;-) ) swoją pomysłowością przywracacie mi wiarę w ludzkość ! :mrgreen:
Słodka Masa Krytyczna - genialne, łatwa w zorganizowaniu.
Do tego pomarańczowy punkt zbiórki na City Trail - TO MUSI WYPALIĆ :!:
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
#20
W takim razie prośba o konkretne info, tudzież plakat (ukłon w stronę tomo :mrgreen: ) i wtedy możemy zacząć działać i rozsyłać, bo tak bez konkretów mało zrobimy :roll:


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości