Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FACEBOOK i wszyscy zadowoleni (?)
#11
Jurek S napisał(a):Jeżeli ktos chce oznaczyć zdjęcie, które ja umiesciłem na FB musi uzyskać ode mnie zgodę.

Jurku z pewnością Ty i inni (mający konto) lepiej się w tym wszystkim orientujesz.
Ja jedną z nowych funkcji zrozumiałem w ten sposób:
- Umieszczasz zdjęcie osób X, Y, Z
- Ktoś inny umieszcza zdjęcia osób X, P, Q ale osobę X taguje jako Janka
- W dalszej kolejności inni na własny użytek tagują X-Janka nazwiskiem, telefonem, adresem i innymi danymi niby na własny użytek
- FB rozpoznaje X-Janka na Twoim zdjęciu i zdjęciach na innych kontach
- FB uzupełnia tagi na zdjęciach będących na wszystkich kontach
- Teraz X na zdjęciach zrobionych przez Jurka zostaje rozpoznany i otagowany (opisany) - w praktyce bez wiedzy i zgody zarówno Jurka jak i X-Janka (który nawet nie ma konta)
- X-Janek (od kogoś mającego konto) dowiaduje się o powyższym i przykładowo od Jurka domaga się usunięcia zdjęcia i opisów a Jurek już nie ma na to żadnego wpływu

Wiem, że sobie trochę pofantazjowałem ale właśnie o takie sytuacje mi chodziło.
Czy osoby umieszczające zdjęcia innych osób mają świadomość ewentualnych konsekwencji.
I nie mam ny myśli bliskiego grona znajomych ale przecież wiele osób "przewija się" na spotkaniach i ustawkach.
A podejrzewam, że zarówno na FB jak i na innych podobnych portalach jest regulamin (często nie czytany ale zatwierdzony przez użytkownika), który całą odpowiedzialnością obarczy użytkownika.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#12
Trochę Cię poniosła fantazja. :-P Póki co oznaczenie X na zdjęciu umieszczonym przez inną osobę nie skutkuje oznaczeniem jej z automatu na moim zdjęciu. Chociaż technicznie jest to możliwe.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#13
Jurek S napisał(a):Trochę Cię poniosła fantazja.

Jeśli obejrzałeś cały materiał w załączonym linku to nie powinieneś się dziwić bo to raczej twórców FB coraz bardziej zaczyna ponosić fantazja.
X może zostać rozpoznany nawet przed opublikowaniem zdjęcia.
I jeszcze wątek, o którym wspomniał Makary:
makary napisał(a):zamieszczanie zdjęć w internecie bez zgody wszystkich sfotografowanych (oczywiście nie licząc tylnego planu - który powinien być rozmyty ) osób jest nie legalne

Kiedyś ten balonik pęknie.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#14
darist napisał(a):Kiedyś ten balonik pęknie.
Szkoda, że sami się do tego napędzamy. Ta cała ochrona danych osobowych to jedna wielka paranoja. Jak bandyta, złodziej czy tp. będzie chciał sie o nas coś dowiedzieć to i tak się dowie. A uczciwy obywatel nie może znaleźć drugiego człowieka jezlei jest taka potrzeba. Kiedyś w każdym bloku wisiały spisy lokatorów i nic z tego powodu złego sie nie działo.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#15
Jurek S napisał(a):i nic z tego powodu złego sie nie działo.

O dawnych czasach możemy Jurku jedynie powspominać :-D
Teraz bierzesz kredyt w banku i... nawet o tym nie wiesz...
Dopóki komornik nie zapuka do drzwi.
Najgorsze jest właśnie to, że czasami nieświadomie możemy dorzucić jakąś "cegiełkę" i później długo tego żałować.
Wszelkie portale mają prawników i regulaminy i ostatecznie oni wychodzą z tego obronną ręką a kłopoty ma zwykły użytkownik.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości