Strony (2): 1 2   
alex_zp_ua   27-11-2015, 00:00
#1
Dzień dobry.
Jestem studentem 1 roku w Lublinie, mam sporo wolnego czasu i dużą chęć do pracy, ale również potrzebuję pieniędzy :-)

Na Ukraine byłem menadżerem ze sprzedaży części do samochodów, pracowałem mechanikiem rowerowym, oraz sprzedawałem części do rowerów, naprawiałem swój samochód sam.

Lubię pracować rękami z maszynerią, mechanizmami, coś naprawiać. Znajomość języka na średnim poziomie.

Czy ktoś może pomóc z poszukiwaniem pracy.

Zgóry dziękuję.
makary   27-11-2015, 10:01
#2
Studiujesz dziennie czy zaocznie, czy masz obywatelstwo Polskie czy tylko Ukraińskie, jaki rodzaj pracy by Cię interesował
Pozdrawiam
Marcin

Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
alex_zp_ua   27-11-2015, 22:29
#3
Studuję się dziennie, ale mam zajęcia tylko 3-4 dnia w tygodniu do 12.00. Mam obywatelstwo ukraińskie oraz wizą studencką, mogę pracować oficjalno.
Interesuję się praca za kierownicą (prawa jazdy kat. B) albo coś naprawiać albo jakimś magazynierem.
Dziękuje
Alex
j@cek   28-11-2015, 08:09
#4
Witaj, masz pozwolenie na pracę :?:

Jest super a będzie jeszcze lepiej!
darist   28-11-2015, 12:17
#5
j@cek napisał(a):Witaj, masz pozwolenie na pracę :?:

Jacku przecież:
alex_zp_ua napisał(a):mogę pracować oficjalno
:!: :-D

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
j@cek   28-11-2015, 13:43
#6
darist napisał(a):
j@cek napisał(a):Witaj, masz pozwolenie na pracę :?:

Jacku przecież:
alex_zp_ua napisał(a):mogę pracować oficjalno
:!: :-D

Dla mnie to nie oznacza to samo.
Dla studentów są uproszczone przepisy i można podjąć legalną pracę bez pozwolenia ale z pewnymi ograniczeniami. :roll:

Jest super a będzie jeszcze lepiej!
alex_zp_ua   28-11-2015, 17:00
#7
Nie znam tego. A jaka różnica? Jaki są ograniczenia?

Tu piszą że mogę pracować bez zezwolenia, chyba nie?
http://www.migrant.info.pl/Zezwolenie_n ... C4%99.html
(punkt 17 "Kto może pracować w Polsce bez zezwolenia na pracę")
j@cek   28-11-2015, 19:16
#8
alex_zp_ua napisał(a):Nie znam tego. A jaka różnica? Jaki są ograniczenia?
Był taki dziwny przepis mówiący, że można zatrudnić studenta bez pozwolenia tylko w trzech miesiącach wakacyjnych ale został zmieniony i zastąpiony przez inny.

Teraz to brzmi tak:
będących obywatelami (...) lub Ukrainy, wykonującymi pracę przez okres nieprzekraczający 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Jeżeli nie ma do tego jakieś innej interpretacji to bez pozwolenia możesz pracować nie więcej niż sześć miesięcy w roku.

Niedawno pytałem o możliwość zatrudnienia obcokrajowców i podstawowym warunkiem było pozwolenie na pracę. Więc pewnie mając taki dokument byłoby łatwiej coś znaleźć.

Jest super a będzie jeszcze lepiej!
alex_zp_ua   28-11-2015, 20:59
#9
A o jakiej prace mówimy? I kto powiedział że wszyscy obcokrajowcy potrzebują zezwolenie?

Przeczytałem już kilka artykulów, piszą że studenci formy dziennej w ogóle nie mają problemów z pracą. Zezwolenie, jak przeczytałem, jest takiem "hemoroidem". Sporo papierów potrzebują się dla tego.
j@cek   29-11-2015, 11:32
#10
alex_zp_ua napisał(a):A o jakiej prace mówimy?

Nie dorywczej lub sezonowej
Cytat:
I kto powiedział że wszyscy obcokrajowcy potrzebują zezwolenie?

Rząd RP
Cytat: Sporo papierów potrzebują się dla tego.
Na to nic nie poradzę i to zamyka ten temat.

Jest super a będzie jeszcze lepiej!
Strony (2): 1 2   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.