Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lublin przyjazny rowerzystom, film promującego lubelską infr
#1
https://www.youtube.com/watch?v=8VQ3RCaynSo


http://lublin.eu/mieszkancy/srodowisko/a...945,1.html

Cytat:Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego lubelską infrastrukturę rowerową, który powstał w ramach projektu "Lublin przyjazny rowerzystom – usprawnienie ruchu rowerowego na terenie miasta" realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok.

Projekt składa się z dwóch wzajemnie uzupełniających się elementów. Pierwszy z nich to stworzenie systemu bezpiecznych ulic jednokierunkowych z dopuszczonym dwukierunkowym ruchem rowerów. Na wybranych jednokierunkowych ulicach miasta wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch rowerowy w formie „kontraruchu rowerowego” a także „kontrapasów rowerowych”. Dzięki tym rozwiązaniom, będzie zdecydowanie łatwiej poruszać się rowerem po Lublinie. Drugim elementem projektu jest akcja promocyjno-informacyjna realizowana za pomocą filmu, który trafi m.in do lubelskich szkół i przedszkoli tak, aby dzieci i młodzież już od najmłodszych lat wiedziały jak korzystać z nowo wprowadzonej infrastruktury rowerowej.Film będzie dostępny również w internecie.

Stale rosnące zatłoczenie na drogach i czas spędzany w korkach, coraz większe koszty podroży samochodowych i negatywne skutki masowej motoryzacji (hałas, spaliny, degradacja przestrzeni miejskiej, niższy komfort życia, zmarnowany czas) sprawiają, że coraz więcej mieszkańców Lublina zaczyna dostrzegać zalety jazdy na rowerze. Coraz lepsze rozwiązania infrastruktury rowerowej sprzyjają codziennemu przemieszczaniu się na rowerze do pracy, na uczelnię, na zakupy czy do szkoły.

Zamieszczony poniżej film wyjaśnia przede wszystkim czym jest kontrapas, kontraruch przybliża oglądającym jego zalety zarówno dla kierowców jak i rowerzystow, opowiada w jaki sposób należy się po nim poruszać. Produkcja prezentuje również obecnie funkcjonującą infrastrukturę rowerową między innymi: drogi rowerowe, pasy rowerowe, rondo dla rowerów, duńskie podpórki rowerowe, system roweru miejskiego oraz podpowiada jak bezpiecznie zaparkować rower.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości