Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o wycene
#1
Cześć. Ziomek wygrał rower Green Velo i chciałby go sprzedać (nieużywany, ofoliowany).
To rowery na zamówienie i nie ma ich w otwartej sprzedaży, więc trudno oszacować wartość. Organizator konkursu zapłacił podatek w kwocie 190 zł., co wskazywałoby, że rower jest wart 1 900 zł.

Rama aluminiowa, znaki Green Velo
Amortyzator: Nex SR Suntour z hydrauliczną blokadą
Mechanizm korbowy: Shimano Acera Octalink
Przednia przerzutka: Shimano Tourney
Tylna przerzutka: SunRace M50
Manetki: SunRace M50
Hamulce: tarczowe Shimano
Pedały: Nexelo
Kaseta: 8 rzędów
Obręcze: Saiko VB 28 cali
Piasty: SunRace M90 Avantgarde

Czy jesteście w stanie na podstawie specyfikacji oszacować orientacyjną wartość takiego roweru?
A może ktoś byłby zainteresowany zakupem?


http://greenvelo.turystyka.wp.pl/nagroda_rower.php
GREENVELO
lekka rama aluminiowa, poddana procesowi hydroformingu lub hydroformowane wzmocnienie rozmiar: S (17-18”) - 20 szt. M (19-20”) – 50 szt. L (21-22”) - 50 szt.
greenvelo.turystyka.wp.pl
Odpowiedz
#2
A jaki kolor? ;-)
A tak na poważnie, to: 1 szt. wychodzi po 1 709,57 Confusedhock:
Źródło Arrow http://www.rot.swietokrzyskie.travel/us ... 2014_R.pdf
W SIWZ też jest jeszcze do tego policzony koszt dostawy.

Oczywiście, ja bym tyle nie dał za rower na tak słabym osprzęcie, większą wartość chyba prezentuje jako produkt promujący Green Velo i fakt, że wyprodukowano ich tylko 120 szt.
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#3
Aluminiowy rower jednego z polskich producentów na podobnym osprzęcie i z tym samym amortyzatorem katalogowo powiedzmy około 1600 - 1800 zł. Przy obecnych rabatach do 30% można go kupić za około 1100 - 1300 na miejscu w Lublinie. Kupując czyjąś nagrodę, a nie bezpośrednio od dystrybutora nie mam dwuletniej rękojmi. Istnieje także ryzyko pewnych utrudnień z naprawami gwarancyjnymi. Krótko mówiąc ja za taki rower, w tym momencie, na pewno nie dałbym nawet 1000 zł. Podejrzewam, że nawet nie zbliżyłbym się do tej kwoty bo się po prostu nie opłaca skoro za 1100 zł możesz mieć podobny produkt na miejscu, z rękojmią i gwarancją z możliwością rozszerzenia do 5 lat na ramę.

Jednocześnie mam pewne wątpliwości czy logo Green Velo w jakikolwiek sposób podnosi wartość roweru czy raczej na odwrót Wink
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości