Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak co roku zdjęcie Drogi Mlecznej
#1
Witam
Planuję aby ta ustawka odbywała się cyklicznie co roku tak więc powtórnie zapraszam do popełnienia takich oto zdjęć

Fot 1
Oraz jak się uda to takie



Jakby ktoś był chętny to zapraszam na taką nocną ustawkę - w zeszłym roku był to stary most w okolicy Zwierzyńca dokładnie pomiędzy Tereszpolem Zaorędą a Szozdami aby się nie powtarzać proszę o wasze sugestie.
Wymogi są takie:
Miejsce musi być możliwie najbardziej ciemne na tej mapie z zaznaczoną opcją "Light pollution 2010 (DMPS)
Musi być jakiś ciekawy obiekt: most; dom; itp
Max odległość to 100-130 km na południe od Lublina lub 80 - 100 km na północ od Lublina i wygodny dojazd pociągiem. Ogólnie wliczając dojazd od pociągu do miejsca sesji nie przekroczył 160 - 170 km.

Jeśli ktoś zna takie lokalizacje a się nie wybiera z nami to również proszę o info


Jeśli nic się nie uda znaleźć to jedziemy do Tereszpola

Ustawka może się odbyć (i to jest warunek konieczny) tylko przy niemalże bezchmurnym niebie dlatego podaję kilka dat wyjazdów związanych z fazami księżyca. Po prostu będziemy się wybierać do skutku.

07-V-2015 - dzień przed nowiem
04-VI-2016 - termin optymalny
02-VII-2016 - noc przed nowiem
30-VII-2016 - dwie noce przed nowiem
03-IX-2016 - noc po nowiem
01-X-2016 - termin optymalny


Podałem optymalne terminy ale tu najważniejsza jest pogoda będziemy się wybierać do skutku.

Minimalne wymagania sprzętowe (oczywiście jak ktoś chce tylko przyjechać jako osoba towarzysząca to również zapraszam) :
Aparat z możliwie jasnym obiektywem z dowolnie regulowaną przesłoną; dużą czułością ISO (lub z dobrym filmem) oraz dowolnie regulowanym czasem ekspozycji; do tego statyw; latarka; pilot do aparatu; bardzo duża karta pamięci (jak się wybieram na burze to spokojnie leci mi 4-5GB a to w gruncie rzeczy podobne zdjęcia); zapasowe baterie do aparatu.

Jak by ktoś był chętny proszę pisać.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
To powinno zachęcić Smile
https://vimeo.com/156160544
______________
www.brephoto.pl
_____________________
insta: @brephoto.pl
insta: @secondeye.pl
Odpowiedz
#3
Ehhhhh świetny filmik
zobaczymy co się uda w tym roku Smile
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#4
Witam
pierwsze dwa terminy jakoś nie wypaliły ale trzeci 02-VII-2016 jest jak najbardziej realny Smile
Jakoś nie udało mi się znaleźć żadnego nowego pleneru tak więc wybiorę się znowu do Tereszpola gdyby był ktoś chętny to zapraszam wyjazd pociągiem z Lublina o godz 16:55 dojazd na 19:35 do zwierzyńca 12km na miejsce
rozpoczęcie sesji ok godz 23 jak w pobliskich miejscowościach zostanie wyłączone oświetlenie uliczne (Tereszpol; Szozdy) ok 24 powrót do Lublina ok 100km (w zeszłym roku byłem o 5 rano w domu)
Jak ktoś będzie chętny to zapraszam dodam tylko że w dniu wyjazdu musi być bezchmurne niebo
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości