Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karnawałowa Masa Krytyczna
#41
tomo napisał(a):To fajne kamery, też nimi kręcę.

+1 :-D
A wszelkie uwagi i porady przyjmę z "otwartością" :-D
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#42
Dzięki Tomku za rady, właśnie zmieniłem ustawienia. A stabilizację obrazu to mi You Tube zasugerował i z automatu mi zrobił, ot, taka wyższa technika :lol:
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#43
Rado napisał(a):Dzięki Tomku za rady, właśnie zmieniłem ustawienia. A stabilizację obrazu to mi You Tube zasugerował i z automatu mi zrobił, ot, taka wyższa technika :lol:

I wszystko jasne... "Wykryliśmy, że w Twoim filmie może drżeć obraz. Czy chcesz to poprawić?" Następnym razem zrezygnuj z tej funkcji bo pojawiają się dwa nieprzyjemne efekty. Po pierwsze wrażenie gubienia ostrości, które w SJ4000 nie występuje bo kamera ma obiektyw stało ogniskowy o dużej głębi ostrości, a poza tym nagrywa wyjątkowo ostro, nawet w porównaniu do droższych kamer. Druga sprawa, to efekt galaretki. Właśnie to systematyczne gubienie ostrości mnie zadziwiło. Prawdę mówiąc na początku pomyślałem, ze masz uszkodzoną kamerę ale analizując twój bardzo fajny film dostrzegłem lekkie falowanie stad moje pytanie o tą stabilizację.

Jeśli chcesz stabilizować obraz, myślę że lepsze efekty uzyskasz w programach do edycji i montażu. Niestety jest to chooooooooooooooolernie czasochłonne. Tu masz próbkę z moich testów stabilizacji. jak widać da się zrobić naprawdę wiele w postprodukcji ale niestety mój komputer ledwo co z tym wyrabia i ostatecznie się poddałem.

https://www.youtube.com/watch?v=mV0ubQA6hSM

Podsumowując, następnym razem nie daj się "zwieść" Youtube, a film SUPERANCKI, i strasznie się cieszę, że go zrobiłeś. DZIĘKI WIELKIE!!!
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
#44
Tomku, dziękuję za szczegółowe wskazówki, będę je "wcielał w życie". Mój komp też nie wyrabia Undecided Póki co korzystam z programu Windows Media Maker - na moje 1sze kroki powinien na razie wystarczyć :-)
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości