Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kask
#1
Przymierzam się do kupienia pierwszego rowerowego kasku. Czytałam mnóstwo porad w internecie i zgłupiałam.

Na co powinnam zwrócić uwagę poza liczbą otworów i wagą.?
Czy moglibyście polecić jakieś modele. gdzie w Lublinie mogę uzyskać fachową pomoc przy doborze rozmiaru?
Odpowiedz
#2
zbecka napisał(a):Na co powinnam zwrócić uwagę poza liczbą otworów i wagą.?
wygodę ;-)
Odpowiedz
#3
radzik napisał(a):
zbecka napisał(a):Na co powinnam zwrócić uwagę poza liczbą otworów i wagą.?
wygodę ;-)
Czyżbyś zaczął biegać w kasku, że dzielisz się doświadczeniem :-P
Pozdrawiam
ArtiArt
Odpowiedz
#4
Najważniejsze jest to czy kask stabilnie leży na głowie, nie przemieszcza się i nie uwiera. Nawet najmniejszy dyskomfort podczas mierzenia jest niedopuszczalny. Masa i wentylacja są dopiero w dalszej kolejności, ale także są bardzo ważne Smile Nie kupuj kasku w necie, trzeba przymierzyć, w Lublinie jest wystarczający wybór żeby dobrać kask wygodny i ładny Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#5
Nawet nie pomyślałam o kupnie w internecie - pamiętam problemy z dobraniem kasku wspinaczkowego, więc wiem, że nie jest to łatwe. Jutro się wybiorę na Rusałkę rozeznać się trochę w temacie mam nadzieję, że pomimo zimy coś znajdę.
Odpowiedz
#6
Może jednak zaplanuj Sobie odwiedziny w kilku sklepach.
Kupując buty nie idziesz do jednego sklepu (trzeba dopasować, przymierzyć...).
Jakikolwiek kask jest lepszy niż... żaden.
Dla mnie ważna była regulacja obwodu (możliwość założenia czapeczki jesiennej a nawet zimowej).
Bywały tutaj krytyczne uwagi dotyczące regulacji w kaskach kupowanych w marketach (chociaż można mieć szczęście i dobrze trafić... egzemplarz a nie model).
A ilość otworów wentylacyjnych to już zależy od indywidualnych oczekiwań.
Choć nie ukrywam, że w upalne dni "tunel wentylacyjny" potrafi być bardzo pożyteczny.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#7
ArtiArt napisał(a):
radzik napisał(a):
zbecka napisał(a):Na co powinnam zwrócić uwagę poza liczbą otworów i wagą.?
wygodę ;-)
Czyżbyś zaczął biegać w kasku, że dzielisz się doświadczeniem :-P
Lubię to :mrgreen:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości