Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rękawiczki na zimowe chłody
#1
temat dawno nie pojawił się na forum więc pytam

czy macie jakieś sprawdzone w ujemnych temperaturach rękawiczki?
przymierzam się do kupna nowych ale nie wiem co jest obecnie warte zakupu

nie koniecznie z fajną metką, byle były dobre Smile
Odpowiedz
#2
marecky napisał(a):nie koniecznie z fajną metką, byle były dobre Smile
Lidl, Biedra, rękawiczki teoretycznie na narty itp, ja zawsze przed sezonem inwestuję 25zł i można jeździć. Na zmianę mam Northwave Husky, bardzo ciepłe. Specialized Subzero też są podobno spoko (mają grupowane palce po dwa - dzięki czemu się wzajemnie ogrzewają. Podobne rozwiązanie mają rękawiczki Chiba, podobno nawet jeszcze cieplejsze, ostatnio takie rozwiązanie widziałem także w Bontragerach. Mi ręce marzną ekstremalnie i żadne z testowanych rękawic nie spełniły moich wymagań, ale najprostszym rozwiązaniem jest wyrób marketowy Big Grin
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#3
Mnie też zaj.... marzną ręce. Ostatnio to prawie wyłem z bólu nad Bystrzycą. Mam zamiar spróbować tego :
http://allegro.pl/ogrzewacz-ogrzewacze- ... 79089.html
" Wykorzystaj chwilę - nie przegap niczego".

   Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
Miałem coś podobnego ale do wielokrotnego użytku. W środku był płyn i kawałek metalu. Po zgieciu blaszki płyn gestnial i wydzielal ciepło. Nie działało to tak długo jak te z linku , grzało tak sobie bez szału. Płyn wracał do poprzedniego stanu po ogrzaniu w cieplej wodzie.
jak chcesz ciepłe rękawice to kup puchowe. Tylko źe nie złapiesz nic w takim gałganie ;p
Odpowiedz
#5
Marku tylko te ogrzewacze chemiczne najlepiej włożyć do rękawic z jednym palcem bo to paluchy przecież marzną. A jeśli będziesz grzał środek dłoni to ponoć paluchy i tak marzną bo ta temp 55 stopni to tylko na metce.
PS. Ja nie używałem tylko tak słyszałem ;-)
Sam jeżdżę tak jak Grzesiek w narciarskich i już
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz
#6
Trzeba zainwestować w jakieś porządne rękawiczki i już .
" Wykorzystaj chwilę - nie przegap niczego".

   Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
Yanq napisał(a):ogrzewacze chemiczne najlepiej włożyć do rękawic z jednym palcem bo to paluchy przecież marzną
Dokładnie! Kiedyś kupiłem ze trzy pary w jakimś markecie i szału nie ma, bo to nie ogrzewa palców. W krytycznym momencie można jakoś poprzesuwać palce w rękawicy żeby je o to ogrzać, ale panowanie nad rowerem jest wtedy mocno ograniczone. Ale i tak najlepsza opcja jak się zmarznie to jak najszybciej zacząć machać rękami tak jakby chciało siebie samego objąć. I tak wiele razy, pomaga Smile Ewentualnie zatrzymać się i dłonie pod pachy na gołe ciało albo na pierwszą warstwę Smile Dzisiaj testowałem oba sposoby, a na końcu i tak najlepszy okazał się ten poniższy Big Grin

[Obrazek: 1172644_546184182214854_26738601_n.jpg]
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#8
rękawice naraciarskie biedra/lidl - POTWIERDZAM
Odpowiedz
#9
dzięki za naświetlenie tematu Smile
Odpowiedz
#10
Czasem pod właściwe rękawiczki zakładam takie zwykłe z kiosku za 4zł pisiont gr Wink
http://www.strava.com/athletes/3665850
Jest źle gdy nie jeździ się Big Grin


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości