Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manetki
#11
To tak manetki SLX mam za 140 zł a te nowe Deore 590 za 125 zł Różnica niewielka w cenie ale jakościowo z tego co piszesz tez nie jest wielka?
Odpowiedz
#12
no tak różnica nie wielka ale na korzyść Deore 590
no chyba ze ci zalęzy na demontowanych monitorkach
Odpowiedz
#13
do gripów nie musi być sram, bo one są robione w dwóch systemach, 1:1 dla sram i 1:2 dla shimano, mi się najlepiej z gripami jeździ, ale to kwestia gustu co kuu pasuje
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#14
Wiem tylko mówię ze od małego zawsze były manetki shimano, a jak jeździłem na gripach to sie gubiłemBig Grin Ale gripy sa bardziej pro, i lepsze na trasach technicznych..A może uzywane XT?
Odpowiedz
#15
Wybaczcie, że odświeżam temat, ale nie mogę się powstrzymać :-D, a może się komuś przyda.
W razie czego proszę Admina o przeniesienie posta we właściwsze miejsce.
Po zmianie kierownicy jakoś nie mogłem dojść do ładu z ustawieniem klamek i manetek. Klamki to poczciwe BR-M575, które mają jednak gruby korpus. Dobrze ustawiona klamka przeszkadza w dobrym ustawieniu manetek. Rok z tym żyłem, a zauważyłem dopiero niedawno.
Wybór padł na twistery SRAM'a. Poszperałem w necie i znalazłem dwa sensowne modele: Rocket i Attack, które są podobno tej samej konstrukcji, mają tylko inną gumę. Oba są w systemie Shimano 2:1, oba można kupić w wersjach 3x9. Rocket jest podobno trwalszy i lżejszy.
Obdzwoniłem kilka lubelskich sklepów. Okazało się, że od ręki mogę dostać Attack'i tylko w Cyklo na Wigilijnej. Model 2010, cena niższa niż w sklepach internetowych. W zestawie linki i gripy. Prosty montaż, jeszcze prostsza regulacja i pierwsza jazda. Na początku ciężko się przestawić, ale później poezja :-) . Wcale nie trzeba wachlować nadgarstkiem, do zmiany wystarczy minimalny ruch. Siła potrzebna do zmiany przełożenia jest wg mnie optymalna. Nie jest za ciężko, i co prawda nie testowałem nowego nabytku w jakimś bardzo ciężkim terenie, ale raczej przypadkowa zmiana biegu nie wchodzi w grę. Łatwiej niż w Deore XT przerzucać kilka biegów na raz. Jeśli tak SRAM działa z Shimano to mogę sobie wyobrazić, jak świetnie działa z własną przerzutką. Mankamenty systemu to konieczność zakupu mocniejszych rękawiczek, i to raczej z długimi palcami.Druga sprawa, to podobno guma w Attack'ach szybciej się wyciera, co z czasem może utrudniać przerzucanie. Szczególnie w deszczu i błocie.
Mimo wszystko polecam.
Pozdrawiam, Tomek
"Kolarstwo ma być przyjemnością, a nie udawaniem, że jest w wykonaniu amatora wyczynem"
Cyklopedia
Odpowiedz
#16
branio napisał(a):w Cyklo
branio napisał(a):cena niższa niż w sklepach internetowych
Wybaczcie za OT, ale patrzę i oczom nie wierzę :O
Odpowiedz
#17
kuczy napisał(a):
branio napisał(a):w Cyklo
branio napisał(a):cena niższa niż w sklepach internetowych
Wybaczcie za OT, ale patrzę i oczom nie wierzę :O
Braniu, do Prima Aprilis to jeszcze kilka dni zostało ;D
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#18
Koledzy, nie twierdzę, że wszystko w Cyklo jest tańsze od ofert internetowych, bo pewnie niestety tak nie jest. Co do mojego zakupu to wszystko jest do sprawdzenia. Parę kliknięć, jeden telefon :-P A jak już będziecie szukali i znajdziecie ofertę niższą niż
tutaj to sprawdźcie, czy do ceny doliczono VAT. No i nie zapomnijcie doliczyć kosztów przesyłki :-P Poza tym okazało się, że w Cyklo można się targować.
Pozdrawiam, Tomek
"Kolarstwo ma być przyjemnością, a nie udawaniem, że jest w wykonaniu amatora wyczynem"
Cyklopedia
Odpowiedz
#19
branio napisał(a):Poza tym okazało się, że w Cyklo można się targować.
z reguły to targowanie u nich kończy się:
Cytat:"a ma pan kartę stałego klienta?"
"nie"
"no to niestety nie możemy"
;-)
aczkolwiek ostatnio dostałem ze 3%, tak więc może i w cyklo idzie ku lepszemu.
"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - L. Armstrong
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości