Strony (3):    1 2 3   
mraugorzata   16-02-2016, 14:33
#11
Również z czystej ciekawości zobaczę odpowiednie rozporządzenie.
Co do ceny- 260 zł to sporo, ale trzeba to zawsze odnosić do cen takich usług na rynku. I nasuwa mi się pytanie- czy ktoś się orientuje gdzie jeszcze można wykonać podobny kurs i jaka jest cena?

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Mariobiker   16-02-2016, 14:33
#12
damian.s napisał(a):Rowerowy Lublin też posiada jakieś doświadczenie w organizacji wypraw rowerowych
To "wybierzmy" ochotnika ;-) zróbmy zrzutkę i będzie "papierek" w stowarzyszeniu.

"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Lech   16-02-2016, 14:47
#13
Inna opcja to: RL wyda papierek :mrgreen: Widać, że są chętni.

"It's not the kill
It's the thrill of the chase"
damian.s   16-02-2016, 14:55
#14
Lech napisał(a):RL wyda papierek :mrgreen: Widać, że są chętni.
Dokładnie o tym samym pomyślałem, stąd moje pytanie kto może takie kursy organizować.

mariobiker napisał(a):To "wybierzmy" ochotnika ;-) zróbmy zrzutkę i będzie "papierek" w stowarzyszeniu.
Ja się mogę zgłosić na ochotnika ;-) Zrobicie zrzutkę, ja pójdę na kurs, a jak już będę miał papier to zrezygnuję z członkostwa w Stowarzyszeniu ;-) Bo umowy lojalnościowej chyba nie każecie mi podpisywać? ;-)

[Obrazek: button-1421-black.png]
mraugorzata   16-02-2016, 15:07
#15
Z tego, co na razie NA SZYBKO znalazłam to widzę, że są dwie drogi, żeby mieć papierek.
Pierwsza- kurs organizowany przez PTTK. Dłuższy (gdzieś mi się rzuciło w oczy przy turystyce pieszej 70 godzin), nie wiem czy droższy. Uzyskuje się tytuł przodownika turystyki, który jest podobno zrównany z instruktorem.
Druga- kurs instruktora turystyki kwalifikowanej i taki kurs mogą prowadzić podmioty wpisane do rejestru instytucji szkoleniowych (być może jeszcze jakieś inne; ten rejestr akurat prowadzą wojewódzkie urzędy pracy, a kurs jest środkiem m.in. aktywizacji bezrobotnych, jak również ma na celu podnoszenie kompetencji innych osób).

Sama jestem ciekawa z czego wynika podstawa prawna. Przejrzałam ustawę o sporcie, o usługach turystycznych i nic nie widzę, ale poszperam. Może w przyszłości RL skorzysta z takiego grzebania ;-)

A co do ceny- znalazłam kurs instruktora bushcraftu za 370 zł albo turystyki pieszej (2014 rok) za 280. Czyli porównując do innych kursów cena nie jest jakoś wygórowana.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
mariox   16-02-2016, 15:08
#16
mariobiker napisał(a):To "wybierzmy" ochotnika zróbmy zrzutkę i będzie "papierek" w stowarzyszeniu.
Tylko że taki członek Stowarzyszenia musiałby podpisać lojalkę na 3 lata i zakaz konkurencji na kolejne dwa. Bo nie wiadomo, czy mu potem do głowy nie przyjdzie założyć konkurencyjną organizację i jechać na naszym składkowym kwicie ;-)
Nasz Minister Finansów Rado pewnie się ze mną zgodzi? ;-)

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Mariobiker   16-02-2016, 15:25
#17
mariox napisał(a):Tylko że taki członek Stowarzyszenia musiałby podpisać lojalkę na 3 lata i zakaz konkurencji na kolejne dwa.
To chyba nie jest problem :mrgreen:
mariox napisał(a):Bo nie wiadomo, czy mu potem do głowy nie przyjdzie założyć konkurencyjną organizację i jechać na naszym składkowym kwicie ;-)
Jeden się wyłamał ale reszta jest "normalna" :-P

"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
KermitOZ   16-02-2016, 15:35
#18
mraugorzata napisał(a):tytuł przodownika turystyki
To brzmi dumnie ;D

A tak na serio to też myślałem o takim kursie, doczytam trochę i obczaję czy w ogóle papier wydawany przez tę organizację może być coś wart. Wydaje mi się, że cena nie jest przesadnie wygórowana.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
mariox   16-02-2016, 20:41
#19
mariobiker napisał(a):Jeden się wyłamał ale reszta jest "normalna" :-P
Wprawdzie nie podjąłem się oceny normalności tudzież jej braku wobec żadnej osoby, ba, nawet nie wskazałem palcem o kogo chodzi, ale pewnie masz kogoś konkretnego na myśli... :-). Niech to pozostanie mimo wszystko tajemnicą ;-)

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Rado   16-02-2016, 20:41
#20
mraugorzata napisał(a):czy ktoś się orientuje gdzie jeszcze można wykonać podobny kurs i jaka jest cena?
Tutaj: za 300 zł http://ttpik.pl/kurs-instruktora-turyst ... a-rowerowa

[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Strony (3):    1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.