Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okulary korekcyjne na rower- gdzie, co i jak?
#1
Poproszono mnie o zadanie pytania na temat tego gdzie można wyrobić okulary korekcyjne na rower, jak to wygląda itp.
Podejrzewam, że najrozsądniejsza opcja to oprawki z wymiennymi szkłami (np. bezbarwne i przyciemniane), które mają dodatkowo "uchwyty" na szkła korekcyjne. Gdzie można wyrobić takie szkła korekcyjne pasujące do oprawek? U każdego optyka?
A może polecicie jeszcze coś innego?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawek i szkieł? ;-)
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#2
ja mogę polecić Accent Fever, niedrogie bardzo wygodne okulary z wymiennymi szkłami i plastikową ramką na szkła korekcyjne. trzeci sezon już w nich śmigam i jestem zadowolony. :-) każdy optyk zainstaluje takie szkiełka w dostarczonej do niego oprawce... ;-)
Odpowiedz
#3
Gosia, ja robiłem swoje u Toporowskiego na Godebskiego. Mam okulary korekcyjne pod spodem i w zestawie 5 rodzajów szkiełek na zewnątrz. Bardzo porządny zakład i bardzo porządny towar. Polecam gorąco.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#4
Dzięki wielkie za informacje ;-)
Przekażę dalej :-)
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#5
Hmmm...
Czasem wymienne szkła nie mogą zdaje się być stosowane. Może po prostu oprawki z dodatkowymi, zaczepianymi magnesem nakładkami? Nie wiem jak w lubelskich zakładach optycznych (ja się zaopatruję poza Lubelandią) z dostępnością, ale zdziwiłbym się gdyby nie mieli.
Grywam w szachy - czasem lepiej częściej gorzej. Robię zdjęcia - czasem lepsze częściej gorsze.
Odpowiedz
#6
Cześć! Ja osobiście używam goggle z wymiennymi szkłami i dodatkową małą zwykłą oprawką pod spodem z korekcją :-P Powiem tak; dają radę , cena też w miarę przystępna. W Go-sporcie 159 zł plus wstawienie najtańszych szkieł korekcyjnych u optyka. Pozdrawiam Krzysiek :-D :-D :-D
Kto nie śpi, ten już coś robi. Smile  Trzeba ruszyć. W drodze znajdę siły.  Tongue
Odpowiedz
#7
Zapomniałem dodać typ GOGGLE E858-3R :-D
Kto nie śpi, ten już coś robi. Smile  Trzeba ruszyć. W drodze znajdę siły.  Tongue
Odpowiedz
#8
Odświeżam temat, bo się okazuje, że prawdopodobnie będę musiała wyrobić takie dla siebie.
W przypadku "gotowych" modeli to czy jest coś prócz wspomnianych Goggle, Arctica i Accenta?
Jutro prawdopodobnie przejdę się na Godebskiego i zobaczę co tam mają, ale znalazłam na razie jeden zakład, gdzie wstawiają szkła w adaptery jakby coś.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#9
Gosiu w go sporcie masz coś tego typu:

http://www.goggle.pl/LLokulary05.php - strona producenta/ importera

Tylko wybieraj te z ruchomymi noskami - bo łatwiej je sobie potem regulować (tam wprawdzie większość taka jest)

Ja na rowerek jednak się przekonałem do kontaktów - jednodniówki są naprawdę wygodne i wtedy można założyć normalne okularki
Odpowiedz
#10
Na początek, jeśli chodzi o korekcję, wolę jednak okulary Wink Grzebanie w oku to wyższa szkoła jazdy, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ja nawet kropli do oczu nie potrafię sobie zapuścić Tongue
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości