Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ból kolana po 2 dniach jazdy na rowerze
#1
witam
czy to normalne że po 2 dniach jazdy na rowerze, do pracy odczuwam bóle kolan
czy to może być spowodowane tym że wcześniej się nie ruszałem? bo zawsze wszędzie autem podróżowałem
i czy powinienem się martwić, a może macie jakieś ćwiczenia na rozgrzewkę przed rozpoczęciem jazdy żeby kolana nie bolały?
Odpowiedz
#2
Jeśli prowadziłeś siedzący tryb życia to organizm musi się przyzwyczaić jak do wszystkiego co nowe Smile
Nie szalej na początku z prędkościami i dystansami a wszystko się pozytywnie ułoży,włącznie z kolanem.Pozostaje kwestia ustawienia siodełka,jak masz za nisko lub za wysoko to może boleć Wink
http://www.strava.com/athletes/3665850
Jest źle gdy nie jeździ się Big Grin


Odpowiedz
#3
Z kwestii rowerowych to oprócz siodełka, warto zwrócić też uwagę na kadencję.
Wbijaj kiedyś na ustawkę, ktoś oceni :mrgreen:

Trzeba się jednak liczyć z tym, że może to być spowodowane brakiem aktywności wcześniej albo jakimiś zwyrodnieniami kolana, a akurat tego to chyba nikt na oko nie oceni.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#4
Zwróciłbym też uwagę na własciwą (lub nie) pozycję na rowerze.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#5
Organizm ludzki może dużo znieść , tylko trzeba dać mu czas na przystosowanie się . Bólem organizm informuję , że te dwa razy co pojechałeś do pracy to na twoją obecną kondycję jest za dużo , trzeba odpuścić dać czas organizmowi na regenerację . Na początku robić krótsze dystanse , robić kilkudniowe przerwy między kolejnymi wyjazdami , wsiadać ponownie na rower kiedy już bólu nie ma …., a za 2-3 miesiące bez problemu będziesz codziennie mógł jeździć rowerem do pracy.
Ostatnio kolega myślał że jest twardzielem, i da radę ……. W krótkim czasie złapać kondycję i zrzucić ze 20kg…… i tak wstał z fotela z którego już całe wieki nie opuszczał i przebiegł 4km ( nie wiem jak to zrobił , ale mówił że przebiegł), następnego dnia tez przebiegł w ciągu następnego tygodnia jeszcz dwa razy przebiegł smarując kolana kilogramami maści przeciwbólowej/przeciwzapalnej ……… i tak skończyło się jego bieganie a jeszcze po tym wszystkim parę miesięcy narzekał na bóle kolan , a gdyby zaczął od spaceru raz dwa razy w tygodniu to dopiero teraz po 9 miesich mógłby w ramach relaksu biegać sobie te marne 4km.
Odpowiedz
#6
Normalka, że boli. Ale jak się nie zniechęcisz to przestanie boleć :-) Oczywiście pojawią się zapewne i inne dolegliwości mięśniowo-siedzeniowe, też przejściowe
Jest super a będzie jeszcze lepiej!
Odpowiedz
#7
Mnie kolana bolą czasem od zimna. Dlatego noszę opaski ocieplające na kolana http://e.allegroimg.pl/original/06/54/6 ... 5462947342 na zimę z filcem. Pomaga. Pytanie czy masz to samo.

I pamiętaj, że a propos zdrowia warto spytać specjalisty lub lekarza, nie wiem czy ktoś na FRL zajmuje się ortopedią?
Odpowiedz
#8
qavtan napisał(a):I pamiętaj, że a propos zdrowia warto spytać specjalisty lub lekarza
Strata czasu. Trzeba po prostu poznać swój organizm, żeby wiedzieć na co sobie można pozwolić a na co nie. Większość rzeczy sama przechodzi, albo gdy zrobimy jakąś zmianę (w tym przypadku może to być zmiana pozycji na rowerze lub po prostu zmniejszenie objętości i intensywności jazdy).
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#9
dzięki za wszystkie informacje, wezmę pod uwagę wypowiedzi każdego z Was
tak prowadzę siedzący tryb życia
Odpowiedz
#10
Ja miałam podobny problem i lekarz wyraźnie powiedział mi, że nadwerężyłam sobie po prostu ścięgna, czy coś tam w kolanie. Maści i codzienne delikatne ćwiczenia pomogły mi wrócić do formy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości