Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulacja Przerzutki Tylnej
#1
Witam,
mam problem wyregulować tylną przerzutkę Shimano Tourney TX-55.
A co dokładniej,by wrzucić bieg 5,4 muszę zaciągnąć manetką Shimano Tourney TX-50 prawię na niższy bieg,czyli jak chcę wbić 5 to muszę ciągnąć manetkę aż na 4,więc logicznie odkręcam ten teges od linki,lecz gdy już biegi wchodzą normalnie to pojawia się kolejny problem.
Przerzutka nie działa w drugą stronę,a dokładnie to przeskok z 6 na 5 bieg,po prostu po zmianie nie ma reakcji.
W czym problem?
Odpowiedz
#2
Kręcąc ten teges zbyt mocno w lewo (zgodnie ze wskazówkami zegara) zbyt mocno poluzowałeś linkę. Zanim się zacznie kręcić trzeba sprawdzić czy wózek przerzutki jest prosty. Bywa, że to on powoduje problemy. Niestety poziomu klawiatury trudno pomóc. Możesz albo powoli naprężać cięgno kręcąc odwrotnie baryłką próbując zmienić biegi albo zacznij od początku. Zrzuć przerzutkę na dół. tylnej kasety i środkową tarczę z przodu. Zluzuj linkę przy manetce (baryłka) i przy przerzutce. Odkręć kabel, napnij ponownie i przykręć. Zakładając, że śruby ograniczające są dobrze ustawione, zacznij indeksację próbując zmieniać biegi i naprężając linkę. Najlepiej daj do dobrego serwisu bo pomimo, że ustawienie tylnej przerzutki jest dość proste to wymaga jednak wprawnego oka i doświadczenia.
Odpowiedz
#3
Ai to wyglada na zatarte linki w pancerzu. Jak dlugo masz linki i używasz roweru w trudnych warunkach pogodowych to linki wraz z pancerzamj trzeba wymie. Na chwile pomoże smarowanie. Ale tak jak pisał Seba z poziomu klawiatury to ciezkow pomóc.
Pozdrawiam
ArtiArt
Odpowiedz
#4
Witam,
linki były wymieniane w tamtym sezonie i nie mają problemu z poruszaniem,rower był w serwisie w Lublinie,lecz serwisant po chwili regulacji stwierdził,że to winna jakości osprzętu i że to lepiej działać nie będzie Sad.
Ojciec ma taki sam osprzęt,nawet lekko gorszy,bo ma z tyłu TX35 i działa mu bardzo dobrze,tylko posiada klamkomanetki altusa. Ja przy manetce nie posiadam baryłki.
Czyściłem cały napęd WD40,ale zero efektu.
Dalej jest problem,że ładnie wchodzi w górę ale nie spada albo ładnie spada a nie wchodzi pod górę.
Może to winna manetek?
Odpowiedz
#5
Nadal uważam, że trzeba od nowa wyregulować przerzutkę. Z opisu można wynieść , że masz problem z naprężeniem linek, To proces delikatny i precyzyjny. Jeżeli nie robiłeś tego sam do tej pory i chcesz się pobawić pamiętaj żeby uzbroić się w wiedzę bo to co napisałem to ogólne wytyczne. Na sieci jest mnóstwo poradników i filmów, które pokazują co i jak. Wymaga to sporej cierpliwości i jednak wiedzy dlatego proponuje udać się do dobrego serwisu. Nie ma sytuacji, że to wina "jakości sprzętu" to znaczy, że gościu się nie zna na swojej robocie/ nie potrafi. Idź do Lucka z Metrobikes, Bike Boys czy innego renomowanego serwisu.
Odpowiedz
#6
Judaas dobrze prawi, też na twoim miejscu rozpocząłbym regulację od nowa. Tyle, że najpierw całkiem rozłączył bym przerzutkę z linką i starannie ustawił zakres. Odpal sobie jakiś dobry film w internecie na temat regulacji. Upewnij się, że napęd jest czysty, oraz wciskając ręką wózek przerzutki sprawdź, czy porusza się SWOBODNIE po całym zakresie ruchu. Linka to grosze a ponieważ twoja przerzutka nie ma twardej sprężyny, na twoim miejscu bym ją wymienił (linkę). Wymienił bym też końcowy odcinek pancerza, ponieważ jest najbliżej ziemi i sporo pracuje w trakcie ruchów przerzutki. Posmaruj linkę cienką warstewką smaru silikonowego, lub oleju brunox. Po poprawnym wyregulowaniu przerzutki - jeśli hak i wózek są proste nie ma mowy, żeby nie działała.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości