Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ODWOŁANE 23-26.06. RL na Rysach
#1
No tak. Trzeba coś robić. Od dłuższego czasu planuję ten wypad z moją górską ekipą, ale nie będę czekał już dłużej. Ruszam wysoko w góry. Rysy to mój cel... i tylko Rysy, zejście jeszcze nie wiem, myślę o Słowackiej stronie.  Jeżeli zaś pogoda mnie zaskoczy przy Morskim Oku to zamiast głównego celu wrócę przez Dolinę Pięciu Stawów i Dolinę Roztoki. Dwa dni na miejscu... rezerwa pogodowa. Na pewno coś połażę. Także tak. Organizuję ekspedycję RL. Ktoś chętny?
Odpowiedz
#2
Kilka lat temu zrobiłem trawers Rysów.Z tym ,że nocowałem w schronisku w Morskim Oku.Wyjście o 6:00 ,zszedłem do Szczyrbskiego Plesa.Stamtąd kolejką "elektricka"do Starego Smokowca ,gdzie złapałem autobus do Łysej Polany.Powrót do Morskiego Oka około 22:00 ;-)
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
#3
I taki jest mój maksymalny plan Jurku.
Odpowiedz
#4
Ja byłem na Rysach w te i wewte z polskiej strony. Start i meta była w Schronisku w Dolinie Roztoki. Kawałek jest do przejścia, ale jak sie wstrzelić w dobrą pogodę, to do ogarnięcia. Teraz ponoć szlak zmodernizowany i jest sie czego trzymać, wtedy łańcuchy były porwane...
Polecam też wariant z noclegiem w Schronisku "Pod Rysmi" (SK - 2 250 m n.p.m) i wejście rankiem, kiedy jeszcze nikogo nie ma na szczycie. Super wrażenia. Jak byłem od naszej, to nie było gdzie stopy postawić...
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#5
mariox napisał(a):Polecam też wariant z noclegiem w Schronisku "Pod Rysmi" (SK - 2 250 m n.p.m)
Z fantastyczną toaletą nad przepaścią ... :->
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
#6
JuraS napisał(a):
mariox napisał(a):Polecam też wariant z noclegiem w Schronisku "Pod Rysmi" (SK - 2 250 m n.p.m)
Z fantastyczną toaletą nad przepaścią ... :->
Fakt, do której wiedzie drogowskaz z napisem "WC - 3 min". W nocy się fajnie idzie ;-)
Ale smak piwa, herbatki jagodowej i ciasta na tej wysokości - niezapomniane ;-)
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#7
W moim przypadku start z Cyrhli pierwszym busem na Palenicę. I marsz. Przystanki... Morskie Oko, Czarny Staw, Rysy. Lekki ekwipunek.
Odpowiedz
#8
Noorbi napisał(a):I marsz. Przystanki... Morskie Oko, Czarny Staw, Rysy. Lekki ekwipunek.
Czyli Rysy na lekko ,powodzenia Noorbi ;-) .

P.S.Przypomniał mi się baner w Szczyrbskim Plesie :"Zapraszamy w słowackie Tatry,wszystkie niedżwiedzie przeszły na polską stronę". :mrgreen:
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
#9
co do Rysiów najlepiej wejść od Polskiej strony bo jest bardziej stroma i zejść słowacką bo łagodniejsza trasa. Jeśli chodzi o pogodę szykuj na zmienną bo w górach potrafi sie zmienić w 5 minut z pięknego słońca na deszcz oraz spodzieewaj się nawet śniegu na wyższych partiach i sprawdź dokładniej kiedy Słowacy otwierają swoje szlaki turystyczne w Tatrach powyżej schronisk. Tak samo jeśli są tłumy pod tabliczką Rysy 2499m n.p.m lepiej przejść na słowacki szczyt (2503m n.p.m) gdzie zazwyczaj jest pusto.
"być wciąż w podróży,w drodze pod wiatr.."
Odpowiedz
#10
Confusedhock: A ja chciałem iść w sandałach. Przepraszam Cię... nie gniewaj się... ale muszę to powiedzieć.... "nie ucz ojca dzieci robić". :mrgreen: . A tak serio. Mam wielki respekt do gór mimo 30 lat łażenia po nich... wiele już widziałem... a część mojej górskiej ekipy idzie w tym roku na Matternhorn. Także tego. Ja szukam tylko towarzystwa do szybkiego wejścia i zejścia. :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości