Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Luźny pedał w nowym rowerze..
#1
Witam, kupiłem kilka dni temu nową Meridę v20. Wczoraj podczas jazdy wypadła mi osłonka z pedała zakrywająca śrubę. Znalazłem ją i wsadziłem, jednakże zauważyłem, że pedał lata na boki i jest luźny. Drugi pedał trzyma się sztywno i nie lata czyli coś jest nie tak. Próbowałem go dokręcić jednak się nie da bo jest wkręcony na maxa. Co może być przyczyną tego ? Może coś wyleciało ? Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
#2
Wykręć śrubę i sprawdź czy kulki są na bieżni. Bo może gdzieś sobie wyleciały albo bieżnia wpadła do środka
Unibike Flite 2010
Zespół Sonata www.sonata.org.pl
Odpowiedz
#3
Przyczyn takiego stanu rzeczy niech docieka sklep w którym kupiłeś rower.Obawiam się, że kulki z łożysk się rozsypały przez nie skontrowaną śrubę i część z nich mogła się pogubić.
Odpowiedz
#4
Trochę późno, ale dodam jeszcze od siebie, że jeśli są to pedały, dorzucone do roweru gratis to niestety trzeba się pogodzić z faktem, że nadają się co najwyżej na jakieś przejazdy do sklepu i luzy będą łapać bardzo szybko. Nawet jeśli wszystkie kulki będą ładnie opierać się na bieżni to po prostu ten typ tak ma Smile Na twoim miejscu, jeśli sklep, gdzie kupiłeś rower nie uzna Ci reklamacji, kupił bym jak najszybciej proste pedały VP z łożyskami maszynowymi. Są warte swojej ceny i będą na prawdę długo służyć Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości