Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór siodełka pod określony rozmiar
#1
Witam. Zmierzyłem dzisiaj za pomocą pianki florystycznej odległości pomiędzy kośćmi lędźwiowymi i od najgłębszych punktów w piance wyszło mi 140-150 cm. Chciałem się poradzić jaki rozmiar siodełka odpowiada tym wymiarom i może ktoś przy okazji poleci jakieś siodełko do roweru MTB do 100 zł, max 150. Rower Cube Acid 2010. Głownie jeżdżę po lasach i drogach asfaltowych, średnio 40 km, zdarzają się jakieś wypady na roztocze itd. 

Pozdrawiam.
...
Odpowiedz
#2
(19-06-2016, 16:08)Hugo napisał(a): średnio 40 km
I już po 40 km boli Cię "siedzenie" ????
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#3
Mam na co pieniądze wydawać, także aktualne siodełko nie znudziło mi się. Ewidentnie czuję że jest za wąskie i przez to odczuwam ból.
Ale temat nie powstał o to żeby pytać o ból dupy po przejechaniu 40 km, więc proszę o konkrety.
...
Odpowiedz
#4
Przejrzyj ofertę Selle Royal.
Tylko nie zaczynaj sortowania od ceny maksymalnej Smile
Jak znajdziesz coś w kwocie wyższej niż zaplanowałeś to czekaj na promocje.
Chyba, że Musisz już...
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#5
Przed przeczytaniem Twojego posta natrafiłem na te siodełka u gościa u którego chce kupić torebkę podsiodłową LEZYNE L-CADDY Smile

I bardzo grubo będę rozważał zakup Selle Royal. Jakiś konkretny model,oczywiście w moich granicach cenowych? Wink

http://allegro.pl/listing/user/listing.p...o-1-4-0613
...
Odpowiedz
#6
Jakiś konkretny model,oczywiście w moich granicach cenowych? ;)

To nie działa w ten sposób ponieważ (za przeproszeniem) d.pa d.pie nierówna :)
A o dopasowaniu przekonamy się dopiero po iluś tam kilometrach.
Ja aktualnie jeżdżę na modelu "Respiro Moderate" ale większy rozmiar bo jestem starszy :)
Cenowo można trafić poniżej 200zł.
Przy średnich odległościach, o których wspominasz to moja (za przeproszeniem) d..a nie wiedziałaby, że jeździła na rowerze :P  
Czasami większym problemem mogą być źle dobrane spodenki z wkładką.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#7
Pierwsza rzecz zanim zaczniesz kombinować poradź się kogoś doświadczonego czy Twoja pozycja na rowerze jest dobra. Taka "drobnostka" jak ustawienie manetek, kąta kierownicy, kąta siodła nie mówiąc o jego wysokości może skutkować problemami z bólem dupy. Dwa, tak jak kolega pisał, czy wkładka, którą nosisz jest dobrze dopasowana?
Jeżeli masz wątpliwości możesz pojechać do metrobikes oni mają ustrojstwo do dopasowania siodeł. Niestety fitting całego roweru coś ok. 500 zika
Odpowiedz
#8
W Metro 600zl fitting, pomiar tylka tylko dla zainteresowanych kupnem siodel Speca (od ok 300zl w gore), wiec w tym przypadku odpada Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#9
Mnie z założonej półki cenowej odpowiadają siodła WTB: Rocet Race, Pure Race. Mają bardzo fajny ergonomiczny kształt plus obniżony "nos" - pomaga podczas wspinaczki.
Odpowiedz
#10
Ja kombinowałem z róznymi siodełkami zaczynałem od noname potem przeszedłem na markowe w cenie 150-250zł i nie dokońca byłem z nich zaowolony i traf chciał że kupiłem rower z siodełkiem SELLE ROYAL PREMIUM ATHLETIC FRECCIA , pierwsze co chciałem wymienić to siodełko , bo mi się nie podobało i było jakieś takie ogromne , ale zanim zabrałem się na wymianę , przejechałem się raz , potem drugi , następnie dalej i stwierdziłem , że jest naprawdę wygodne , to postanowiłem eksperymentowac w kierunku firmy SELLE ROYAL i za niezaduże pieniądze , około 50zł, nabyłem bardziej sportowo wyglądający model  Mach . Żeby ocenić siodełko czy jest dla mojego/twojego tyłka dobre trzeba przejechać te kilkadziesiąt kilometrów , inaczej się nie da , po prostu trzeba eksperymentować i za którymś razem w końcu się uda ……
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości