Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaseta XT czy SLX?
#1
Jedna z tych dwóch. CS HG 80 SLX 11-32, lub XT CS M 770 11- 32. Do tego łańcuch raczej CN HG 93. Nie wiem , róznica wagowa jest mała. Nie wiem jak z trwałością SLX na dłuższych dystansach...
Odpowiedz
#2
Kolejny wątek na kilka stron tylko po to, żeby zdecydować się czy brać kasetę kilka zł droższą czy tańszą, a których różnica jakości jest w jeździe prawie nieodczuwalna? Bierz XT, Pawlak będzie bardziej zadowolony, a ty będziesz bardziej "Pro".
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#3
http://bikeboard.pl/index.php?d=sprzet&g=14&art=3231 po tym wątku chyba SLXSmile
Odpowiedz
#4
W takim wyborze ja bym brał SLX - taka sama technologia jak w XT. SLX jest troszkę cięższa co teoretycznie znaczy, że jest wytrzymalsza niż XT, a różnica w cenie ok. 30-40zł. Myślę, że SLX będzie lepsza tym bardziej, że prawdopodobnie w następnym sezonie i tak będzie Cie czekała wymiana kompletu łańcuch-kaseta więc rozważ w ogóle montaż tak drogich kaset. Co innego łańcuch - jak jest kiepski to szybko się wyciągnie i zniszczy drogą kasetę niezależnie czy XT czy SLX. Myślę, że ten który wziąłeś HG-93 jest jednym z lepszych pracujących na 9 biegów.
Sam dosłownie przed kilkoma dniami miałem ten sam dylemat, czy brać kasetę SLX czy coś tańszego. Wziąłem Deorkę (11-34 - 445g wagi) bo, jest ponad 2x tańsza niż SLX. A łańcuch jak Twój - XT HG 93. W podobnym zestawieniu jeździłem w ubiegłym sezonie ale na 8 biegów. Efekt: 7,2 k km + miękkie przełożenia i nie zdarzyło mi się, żeby łańcuch przeskoczył.
Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
Odpowiedz
#5
Paweł K. napisał(a):SLX jest troszkę cięższa co teoretycznie znaczy, że jest wytrzymalsza niż XT, a różnica w cenie ok. 30-40zł.
Paweł K. napisał(a):Wziąłem Deorkę (11-34 - 445g wagi) bo, jest ponad 2x tańsza niż SLX.
Otóż to Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#6
Kaseta Deore nigdy nie wytrzymała mi tyle co LX. Czy to było dwa razy więcej ciężko powiedzieć. Niemniej jednak kultura pracy LXa zawsze byłą wyższa. Zatem Deore to ostateczność. Podejrzewam że SLX jest najbardziej optymalną kasetą. Kumpel też stał przed takim wyborem i kupił SLXa.
Niemniej jednak nie jest tak że coś co jest lżejsze jest jest mniej wytrzymałe. Pamiętaj Paweł że sztuką jest zrobić coś lżejszego a równie mocnego. Nie wierzę żeby XT był słabszy niż SLX. Po prostu z większą dbałością go "wydlubano". Kasety XTR zabijają (a przynajmniej zabijały do niedawna, bo nie wiem jak jest z obecnymi) trwałością XT, a są (były) lżejsze.
Testy w gazetach mają jedną wadę... nie sprawdzą trwałości. Zatem to co tam napiszą jest tylko wstępem do dalszych rozważań... Chyba że test jest długodystansowy ale nie widziałem nigdzie uczciwego porównania trwałości kaset.

XT jest z pewnością lepszą kasetą niż SLX... Pytanie tylko czy warto za to płacić.
Jak bym miał kasę na XT to bym kupił XT. Jeśli szukał bym tańszej opcji to wybrał bym SLXa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości