Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Garmin Mobile XT na Symbianie + Nokia Navigator
#21
Arkus napisał(a):o do nokii - znikła podobnie jak kawałek trasy z ovi maps którą tam wysłałem, wydaje mi się że program nokii nie radzi sobie z większą ilością punktów charakterystycznych na trasie, dochodzi do Z i kończy się trasa chociaż jadę dalej - taką mam teorię ....
Mnie się kilka razy wyłączył, choć sam nie jestem pewien, czy mając odpalonych kilka aplikacji jednocześnie sam go nie zamknąłem. Układ opcji w NST nie jest za bardzo intuicyjny, często mi się przez pomyłkę włącza "lap".
Najlepiej jest co jakiś czas sprawdzać, czy program działa. W przypadku wyłączenia się należy odpalić go ponownie. Niestety, nie ma opcji kontynuacji poprzedniej aktywności, otwiera się nowa. Ale na to tez jest sposób. Przy pomocy programu GPX EDITOR można jeden lub więcej tracków zapisanych w formacie *.gpx połączyć ze sobą i wyedytować ręcznie brakujące fragmenty.
Jak Cię wkurza NST to spróbuj programiku Buddyway. Jest o wiele lżejszy, działał mi zawsze bez zarzutu nawet na Nokii 6300 z zewnętrznym odbiornikiem GPS. Można w nim kontynuować tracka w przypadku nieopatrznego zamknięcia programu, efekt finalny jest jak w NST (bez danych biometrycznych). Można zapisać dane w *.kml i wgrać do gpsies.com albo zostawić na platformie Buddyway, dodatkowo będziesz miał wykres prędkości. Dane do serwera najlepiej wysyłać przez Wifi, przynajmniej za darmo. Program ma też opcję wrzucania aktualnej pozycji On-Line (na wypadek, gdyby Twoja partnerka sobie zażyczyła informacji, gdzie się teraz znajdujesz :mrgreen: ), ale wtedy ciągnie GPRS. Kiedyś wklejałem tu trasy zrobione tym programikiem. Efekt niezły.
Arkus napisał(a):Treka wgram 0.9.99 - jak jest z mapami do niego - są jakieś porządne tej części Polski
Są w posiadaniu moim i innych użyszkodników forum. A więcej.... cóż, internet to niezmierzone zasoby :mrgreen:
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#22
Arkus napisał(a):Treka wgram 0.9.99 - jak jest z mapami do niego - są jakieś porządne tej części Polski :?:
A tego nie rozumiem - to znaczy że mapy, które działają ci na wersji PL nie będą działać na angielskiej?
Ja tylko sporadycznie używam map znalezionych w necie - odkąd znalazłem program Mobile Atlas Creator wszystkie przygotowuję sobie samemu, takie jakich potrzebuję Smile
pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
Odpowiedz
#23
To co prawda trzeci wynik w google ale akurat może się przyda.
http://www.altcontroldelete.pl/artykuly ... s-creator/
No i się wreszcie skusiłem obejrzeć ten M.A.C., faktycznie prościzna Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości