Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[30.10, g.18] Plac litewski - Masa krytyczna
PrażonyRabarbar napisał(a):foty nr 1,16,17,20,24,25,29 :-P
Muszę porozmawiać ze Słowakami od Kellysa, może mnie wspomogą przy zakupie Tamrona 17-50 2.8 VR :mrgreen:

aaaa. to mi też przeszło przez myśl.
Dahon nic mi nie płaci za fotografowanie roweru. ale ... tak już robię te foty. gdybym przyjechał drugim rowerem, na zdjęciach pewnie byłby on. Rowerowy Lublin to - wedle mojego rozumienia Lublin dla rowerów, Lublin pełen rowerów, Lublin rowerom przyjazny. Więc - jeśli zdjęcie przedstawia Lublin, przedstawia i rower(y) w Lublinie. W sumie może i niektóre z tych fot niewiele wnoszą do tematu MK. Jeśli ktoś tak uzna - może je usunąć. No problem.

Ale... czy taka "reklama" Dahona nie ma szans przyczynić się do realizacji celów Stowarzyszenia? Myślę, że ma.

PrażonyRabarbar napisał(a):A na poważnie spoko foty, robisz w rawach?

Rzadko. Spośród wszystkich zdjęć z tej MK tylko zdjęcie numer 1 z tych 30 było robione w RAW (dokładnie RAW + JPG, ale tu jest "wyciągnięte" z surowego formatu

PrażonyRabarbar napisał(a):Możesz nie kasować exif-a?

mógłbym, ale opcja, którą zapisuję pliki, robi to sama. jeśli interesuje Cię jakiś szczegół odnośnie zdjęć - mogę Ci go podać Wink ale tu już zapraszam na prv, bo odpowiedź na dwa ostatnie pytania i tak już jest sporym OT w tym temacie Wink
Odpowiedz
Jakby co, to temat fotografowania gdzieś tu już jest założony. Można to całe OT tam przenieść, czy coś.

Mindex, fotki naprawdę udane. I wbrew obawom nie mamy identycznych z kładki (i tu bym jeszcze o coś zapytał, ale OT jest już wystarczająco duży ;-) )
Odpowiedz
zdjęcia fajne - szkoda tylko że na ostatnim zdjęciu mój neon już nie działał :-(
[Obrazek: stats.jpg] 
Odpowiedz
PrażonyRabarbar napisał(a):Grzesiek coś trzeba z tym zrobić

mamooo - a on ma lepszy rower niż ja.... :mrgreen:



mindex napisał(a):czy taka "reklama" Dahona nie ma szans przyczynić się do realizacji celów Stowarzyszenia

opodatkować go! ..na pewno mu zapłacili :-P

Mindex fotki super ! zwłaszcza 30[Obrazek: 025.jpg]
PiMi
Odpowiedz
dyskusja rozgorzała na całego, ale ja nie do końca o tym.
Mimo, iż niestety nie udało mi się uczestniczyć w ostatniej Masie chciałem wrzucić linka do artykułu w BikeBoard`zie o Poznańskiej Masie

http://bikeboard.pl/index.php?d=tematy&g=27&art=3696

i od razu zapytam: czy Lubelska Masa jest zgłaszana do UM? Jeśli nie to można by o tym pomyśleć. Jeśli tak, zawsze może się przydać na przyszłość jakby i naszym władzom coś odbiło.

Do zobaczenia na trasie i na Masie Smile
bike it better...
Odpowiedz
Nie zgłaszamy do UM i raczej nie zgłosimy. Już o tym dyskutowaliśmy i wyszło na to, że raczej nie ma sensu, bo skoro masa jest spontaniczna itd to nie ma co tego jakoś wciskać w sztywne ramy urzędnicze. Póki co jest dobrze, ostatnio trzy razy mijaliśmy milicję i za każdym razem było ok Smile Nawet nam odmachali Wink

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
Zgadzam się z wypowiedzią powyżej, dodając jedynie, że należy również zwrócić uwagę na to, aby stanowić jak najmniejsze utrudnienie w ruchu (ale bez popadania w paranoję). Wtedy nikt się nie powinien nami zainteresować (w sensie władz które będą chcieli się wtrącać).

Pozdrawiam
Odpowiedz
KermitOZ napisał(a):Nie zgłaszamy do UM i raczej nie zgłosimy.

a to zgłoszenie to nie jest tylko na zasadzie wykonania krótkiego "halo" do nich i powiedzenia: "Dziś masa, będzie trochę rowerzystów. Pa"?


[...]

KermitOZ napisał(a):Póki co jest dobrze, ostatnio trzy razy mijaliśmy milicję i za każdym razem było ok Smile Nawet nam odmachali Wink

no i całe szczęście i oby tak dalej.
bo - jak zapewne (mam nadzieję) większość wie, taki przejazd rowerzystów w tej ilości ma się raczej nijak do przepisów o ruchu. zgodnie z kodeksem drogowym, kolumna rowerzystów, o której ktoś pisał wcześniej w tym wątku, może liczyć 15 pojazdów. dlatego całej Masy nie można traktować jako kolumny (co niektórzy powyżej próbowali proponować).

ale już Masa jako zgromadzenie to zupełnie co innego. Tyle tylko, że nie wiem, czy takie zgromadzenie musi być zgłoszone do jakiegoś urzędu (pewnie musi). Bo niby Ustawa zasadnicza gwarantuje nam wolność pozwalającą m. in. na zgromadzenia, ale są pewno jakieś inne ustawy bądź ich mniejsze wersje - ustawki Big Grin, które to dodatkowo regulują i obwarowują wieloma warunkami.

Choć z drugiej strony, jeśli Masa, nie zgłaszana, ma się dobrze tyle lat, to chyba faktycznie "dobrze jest, nie trza psuć" Smile

Nie chcę znowu rozwijać dyskusji, ale po prostu zaznaczam temat.

BTW. Ta rozmowa, od jakichś dwóch wypowiedzi wyżej, mogłaby być w wątku o formie i idei MK...

pzdr.
Odpowiedz
Nie, trzeba trochę papierów popisać, w dodatku obstawa policji kosztuje. Nie ma co kombinować, jak dalej będziemy tak przyjaźni Big Grin i tak dobrze odbierani to może nie będą tykać takiej dużej kupy Big Grin

No niby powinno być przeniesione, ale admin trochę ostatnio leniwy Tongue

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
jest filmik na youtube z motocyklami ale nas nie ma :-(
[Obrazek: stats.jpg] 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości