Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[30.10, g.18] Plac litewski - Masa krytyczna
#11
Kuba napisał(a):i za szeroką kierownicę.

a od kiedy za to mandat przysługuje?
tylko przełaj
Odpowiedz
#12
Kuba napisał(a):Czy to akcja zorganizowana... w sensie za przyzwoleniem policji czy nie? Bo nie chciałbym żeby mi wlepili mandat za brak sygnału dźwiękowego i za szeroką kierownicę.

Najważniejsze to mieć full oświetlenie. Przyzwolenia policji nie będzie, ale będziemy się starać być jak najmniej uciążliwi dla innych, co zmniejszy ryzyko jakichś akcji służb mundurowych.
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#13
Trasa ma 10,5km, pewnie kilka minut po 19 będziemy pod ratuszem. Max, 19.15

Akcja nie jest zorganizowana, ale śmiało przyjeżdżaj, nic Ci nie grozi Wink

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#14
marzyciel9 napisał(a):
Kuba napisał(a):i za szeroką kierownicę.

a od kiedy za to mandat przysługuje?

Z tego co pamiętam to wg kodeksu drogowego można mieć kierownice do 700mm.
Odpowiedz
#15
Kuba napisał(a):Z tego co pamiętam to wg kodeksu drogowego można mieć kierownice do 700mm.
Nie ma takiego zapisu. Jeśli się mylę to podaj konkretny paragraf.
Odpowiedz
#16
Nasze prawo prawie zawsze zawiera jakieś haczyki, tak że jak ktoś chce psa uderzyć to i kij się znajdzie. :-P

Prawo o ruchu drogowym
DZIAŁ III Pojazdy
Rozdział 1 Warunki techniczne pojazdów

Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

1. nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;
...
Odpowiedz
#17
Ja wiem, że na każdego się znajdzie jakiś paragraf, ale nie wypisujcie bzdur, że szerokość kierownicy jest regulowana kodeksem o ruchu drogowym, bo jeszcze ktoś uwierzy...
Odpowiedz
#18
no właśnie, nie straszcie mnie Cry
[Obrazek: stats.jpg] 
Odpowiedz
#19
Na przykład ja. Bo też mam szeroką kierownicę, właśnie w okolicach 700 mm. Kiedyś słyszałem już o tym mitycznym przepisie, ale nigdzie go na oczy nie widziałem.
Odpowiedz
#20
a ja sie jeszcze zastanawiam czy założyć czpkę czy perukę, hehe :mrgreen:
[Obrazek: stats.jpg] 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości