Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolarka do 2200 zl
#1
Witam, planuje kupic kolarke do 2200 zł nowa badz dobra uzywke i poszukuje pomocy zeby wybrac w miare mozliwosci z dobrym osprzetem , wybralem 10 kolarek i moglbym podeslac linki i zeby ktos ocenil i ktoras doradzil albo podal jakas od siebie Smile z gory dziekuje Smile
Odpowiedz
#2
Wałkowałem temat przez kilka miesięcy i za 2200 nie kupisz nic nowego i ciekawego na w miarę dobrym osprzęcie.
Chyba, że wystarczy Ci Claris i 16 biegów. Najrozsądniej będzie poszukać czegoś używanego.
Jeśli ma to być pierwsza szosa i nie masz zbyt dużych wymagań sprzętowo-wagowych to za 2200 lub trochę więcej kupisz coś w miarę ciekawego.
Ale najlepiej jakby wypowiedzieli się lepsi znawcy tematu.
Odpowiedz
#3
Triban 520 ma sorę, karbonowy wideł. Mieści się w budżecie. Chyba w tej cenie to dobry wybór. Ewentualnie używanych szukaj.
Temat o tribanach: http://szosa.org/topic/7698-decathlon-seria-triban/
Dwa działy, gdzie mądre głowy głowią się, jaki rower kupić w danym budżecie.
http://szosa.org/forum/18-jaki-rower-do-1500z%C5%82/
http://szosa.org/forum/19-jaki-rower-do-3500z%C5%82/
Odpowiedz
#4
Nie ogarniam czemu na forum wciąż powraca temat rowerów z decathlonu. Z serwisowego punktu widzenia to tragedia. Przerzutek po pewnym czasie nie idzie wyregulować, koła są do niczego bo szprychy nawet po mocnym naciągnięciu po przejechaniu paru kilometrów wracają do swojej dawnej miękkości. W piastach konusy i bieżnie wykonane są ze zwykłej miękkiej stali, więc się wgniatają a co gorsza korodują więc po jakimś czasie koła całkiem stają. Dotyczy to tylko najtańszych rowerów z decathlonu, ale jak przejdziemy w tym markecie na wyższą półkę to okazuje się, że ceny przestają być atrakcyjne. Za taki budżet dwie możliwości:

1. Kupić rower używany i oddać do dobrego serwisu na porządny przegląd
2.Kupić najtańszy model sprawdzonej marki np. http://metrobikes.pl/pl/p/Specialized-Dolce-X3/25079
Odpowiedz
#5
Obstawiam, że nie miałeś nigdy doczynienia z tribanami. Prawda ? Smile

Cytat:. Przerzutek po pewnym czasie nie idzie wyregulować
Chcesz powiedzieć, że przerzutki sora w tribanie są gorsze niż sora w specialu ?
Odpowiedz
#6
Triban 520 tylko i wyłącznie w tej cenie. Koła to troche masło, ale idzie przeboleć. No chyba że wchodzi w gre używka. A dwa - czego uważasz, że Btwin to nie jest sprawdzona marka ? Myślę, że dużo więcej osób ujeżdża właśnie Decathlonową 520 aniżeli najtańszy model speca Smile I powiem Ci jeszcze jedno. Od 2 lat robię na działach rowery - serwis i nie mamy tak dużo 500 i 520 do serwisowania - co najwyżej 6-cio miesięczne przeglądy bezpieczeństwa.
Odpowiedz
#7
(29-07-2016, 12:11)lubelaczek napisał(a): Obstawiam, że nie miałeś nigdy doczynienia z tribanami. Prawda ? Smile
Nieprawda.

(29-07-2016, 12:11)lubelaczek napisał(a): Chcesz powiedzieć, że przerzutki sora w tribanie są gorsze niż sora w specialu ?
Nie miałem na myśli siemano z tego modelu (tu zwracam honor) ale przerzutki chyba "microshift" z którymi spotkałem się właśnie w tribanach i innych "rowerach" z decathlonu Sad Zakresu górnego w ogóle nie dało się ustawić. ŚMIECH NA SALI. A co do piast to zdanie podtrzymuję - rdzewieją wewnątrz - to chyba nie wymaga komentarza Smile

(29-07-2016, 13:01)Campino napisał(a): ... i nie mamy tak dużo 500 i 520 do serwisowania.
Odnoszę wrażenie, że klient decathlonu często nie zdaje sobie sprawy z konieczności serwisowania roweru. Poza tym mało też który robi tyle kilometrów co klient sklepu rowerowego, który świadomie kupuje rower - bo wie czego potrzebuje i to kupuje Smile

Żebyście się mnie nie czepiali, że bronię tylko speca to wcale tak nie jest - przecież zgodziłem się z poprzednimi opiniami, że w tej cenie raczej poleciłbym używkę. Istnieją też inne marki niż spec np. trek, które też robią porządne, godne polecenia rowery. Po prostu 2200 to nieduży budżet jak na szosę i decathlon nic na to nie poradzi. Dla własnej satysfakcji i bezpieczeństwa warto omijać słabe rowery Smile Z ich kupowaniem jest jak z kupowaniem marketowych narzędzi - niby wyglądają zwyczajnie - ale są nieprecyzyjne - gną się pękają. Jedynie można sobie tym zrobić krzywdę Big Grin
Odpowiedz
#8
Spec Dolce to model dla kobiet Tongue

A co gwarancji na ramę dla Decathlonu i Speca to nie zmienia to faktu, że ramy obu marek dzieli przepaść jakościowa, Decathlon po prostu jest ogromną siecią i może sobie pozwolić na danie dożywotniej gwary na swój produkt. Zresztą wszystko da się tam zareklamować, nawet prawie dwuletnie, rozczłapane buty Tongue

Do 2k to tylko używka, ewentualnie zwiększenie budżetu i kupienie czegoś na porządnej ramie, ale niestety kosztem osprzętu. W przypadku kupna używki oczywiście w asyście lub po wcześniejszej konsultacji osoby bardzo kumatej w tym zakresie. W innym przypadku prawie na 100% wdepnie się na niezłą minę Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#9
(30-07-2016, 07:17)KermitOZ napisał(a): Spec Dolce to model dla kobiet Tongue

Posortowałem specializedy po cenie Tongue W sumie sam chciałem się dowiedzieć na jaki model mnie stać i niestety tarmac odpada Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości