Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świecąca ścieżka rowerowa
#1
Ciekawy artykuł
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,3...rects=true
Jakub.P
Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wybitnym sportowcem. - Marco Pantani
Odpowiedz
#2
dlaczego uważasz, że jest ciekawy?
Odpowiedz
#3
Tekst mnie rozwalił:

" Do budowy ścieżki w pobliżu Lidzbarka Warmińskiego wybraliśmy luminofory świecące na niebiesko, aby zachować spójność z mazurskim krajobrazem.

Chyba się muszę skonsultować z Rado bo byłem święcie przekonany, że kolor który kojarzy się z Mazurami to ZIELONY.
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#4
(27-09-2016, 16:13)mariobiker napisał(a): wybraliśmy luminofory świecące na niebiesko, aby zachować spójność z mazurskim krajobraze
Może chodzi im o skojarzenie z błękitem jezior Wink Po mazurskich ścieżkach rowerowych płyniesz sobie rowerem wodnym jako po jeziorze Wink W sumie część mazurska atlasu rowerowego i map Green Velo ma niebieskie okładki Wink

A swoją drogą - jadąc niebieskim rowerem w niebieskiej koszulce bo niebieskiej ścieżce rowerowej... :-P
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#5
(27-09-2016, 16:34)damian.s napisał(a): A swoją drogą - jadąc niebieskim rowerem w niebieskiej koszulce bo niebieskiej ścieżce rowerowej... :-P
Mógłbym Cię wtedy Damianku przeoczyć Wink
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#6
Bez względu na kolorek mnie się podoba. Smile
" Wykorzystaj chwilę - nie przegap niczego".

   Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
Hmmmm, skoro zostałem wywołany do tablicy... Wink
Sądzę, że prawda leży po środku - z jednej strony to jak najbardziej błękit/niebieski kojarzy się z licznymi jeziorami, a z drugiej zieleń - pełno lasów - Mazury to przecież Zielone Płuca Polski!

EDIT: poza tym: " Do budowy ścieżki w pobliżu Lidzbarka Warmińskiego wybraliśmy luminofory świecące na niebiesko, aby zachować spójność z mazurskim krajobrazem." Lidzbark Warmiński i okolice to Warmia!, a nie Mazury! Heloooooł! Smile (chyba, że te "okolice" sięgają np. Kętrzyna czy Giżycka)
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#8
Według mnie super pomysł ciekawe tylko czy uda się takie ścieżki wypromować jako Polski wynalazek i "dystrybuować" pod Polską banderą
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#9
Orientujecie się jaki jest koszt wybudowania takiej ścieżki ?
Obawiam się, że to tylko taki eksperyment. Do produkcji masowej może nie dojść ze względu na koszty, lub inne czynniki, które wyjdą w trakcie użytkowania tej "ścieżki"
Odpowiedz
#10
(28-09-2016, 08:27)lubelaczek napisał(a): inne czynniki, które wyjdą w trakcie użytkowania tej "ścieżki"
Rowerzyści będą świecić na niebiesko nawet po zakończeniu jazdy ścieżką Wink
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości