Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dopuszczalne obciążenie opony
#1
Kończą mi się oponki w szosówce. Szukając nowych, znalazłem taki parametr w opisie oponki szosowej: dopuszczalne obciążenie.
Jak to wygląda w rzeczywistości? Są dwie opony w rowerze i rozumiem, że takie obciązenie jest rozkładane na dwie oponki, czyli jeśli obciązenie opony wynosi 65 kg to jest to część masy roweru i kierownika tegoż roweru przypadająca na jedną z dwóch opon? Teoretycznie ciężar roweru + człenia na nim może mieć max 130 kg przy założeniu równomiernego rozłożenia masy na dwa koła?
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#2
(07-11-2016, 19:15)mariox napisał(a): Kończą mi się oponki w szosówce. Szukając nowych, znalazłem taki parametr w opisie oponki szosowej: dopuszczalne obciążenie.
Jak to wygląda w rzeczywistości? Są dwie opony w rowerze i rozumiem, że takie obciązenie jest rozkładane na dwie oponki, czyli jeśli obciązenie opony wynosi 65 kg to jest to część masy roweru i kierownika tegoż roweru przypadająca na jedną z dwóch opon? Teoretycznie ciężar roweru + człenia na nim może mieć max 130 kg przy założeniu równomiernego rozłożenia masy na dwa koła?

Obciążanie rozkłada ci się na 2 koła ale zazwyczaj nierównomiernie (więcej tył).
Druga spraw przy np. zjazdach z krawężnika / dziurach powinnaś liczyć 2x standardowego
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości