Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opony do szosy 700x28C czy 700x32C
#1
Hej,
mam teraz w szosie oponki 700x25 i chcę coś szerszego do jazdy po Lubelszczyźnie.
Jako, że to mój pierwszy sezon na szosie to chcę opony jak najbardziej przyczepne, komfortowe i dobrze hamujące.
Opory toczenia i waga nie są bardzo istotne.

Wstępnie wybrałem Continentale 4 season
https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/op...15511.html

Waham się między rozmiarem 28 a 32.
W widelcu i ramie mam sporo miejsca, także 32 wejdzie bez problemu.
Na tą chwilę jestem zdecydowany na rozmiar 32 na oba koła lub 32 na przód a 28 na tył.

Jak myślicie ? To dobry wybór ?
Odpowiedz
#2
Wprawdzie nie jeżdżę na szosie ale najczęściej używam właśnie tych rozmiarów (700 x 28 lub 700 x 32).
Opony continentala mogę polecić byłem z nich bardzo zadowolony (model Sport Contact). Sprawdź w MSBike na Sikorskiego na pewno mają tą markę.
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#3
Ja mam Conti Ultra Sport II 700x 25, a w rzeczywistości po napompowaniu do 8,5 atm mają 26,8.
Rozmiar 25 w zupełności wystarcza, naprawdę.
Odpowiedz
#4
28 na szosę w zupełności wystarczy, 32 to dobre do gravela Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#5
Grzesiek ma bez wątpienia rację. 28 da duży komfort i przyczepność. Jednak czy bralaś pod uwagę szerokość swoich obręczy i możliwości ramy? Nie wszystkie przyjmą 32. Szczególnie jeżeli masz tradycyjne hamulce a nie tarczowe.
Odpowiedz
#6
Gdybym nie miał pieniędzy i chciał wypić piwo , to bym się założył , że opona 32 nie zmieści się do roweru szosowego i bym pił dobre piwo , chyba że ten rower szosowy nie jest do końca szosowy to wtedy bym się nie zakładał .
Odpowiedz
#7
Obecnie spokojnie spotkasz rower szosowy, który przyjmie 32 tyle, że nie będzie to rower na wyścig.  Najczęściej spotykane w rowerach szosowych o geo. wytrzymałosciowej. 30-50 mm to już najczęściej, jak pisał Grzesiek, gravel. Także z tym piwem to różnie może być Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości