Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
18.06. godz.11:30 pętla autobusowa na Rumiankowej, Ekspedycja Wąwozy 2017
#21
Filmik spoko. Porwałeś się na dość trudny program do obróbki. I ponownie wraca pomysł szkolenia, mini kursu z obsługi filmików Video. Może coś w lutym byśmy sklecili? Są chętni na szkolenie, mini kurs?
Szkolenie mogę zrobić na bardzo fajnym programie dzięki któremu zdobyte umiejętności można przenieść na inne, już baaaardzo rozbudowane kombajny. Program którego ja używam to Corel VideoStudio od wersji X10 w górę. Nie chcę Wam go reklamować ale jak ktoś zobaczy cenę zakupu i możliwości tego programu....to "wgniata w fotel".
Kursik widzę tak. Spotykamy się na dużej sali z projektorem, zabieramy laptopy a jak ktoś nie ma to dołączy do kogoś innego. Każdy na lapka ładuje wersję próbną programu (darmową - 30dni) a także materiały szkoleniowe np. jakieś swoje nagrania, dodatkowo dam jakieś materiały na szkoleniowe. I razem przejdziemy przez najciekawsze elementy montażu.
To co? Ktoś chętny?
Odpowiedz
#22
(01-02-2019, 18:09)Rado napisał(a): Z małym poślizgiem czasowym, ale co to za poślizg w obliczu filmu z Żubra... Tongue
Oto on:
https://www.youtube.com/watch?v=b8qJOxx1...e=youtu.be
I od razu kilka "wyjaśnień":
1. Uwierzcie mi, nie chcecie włączać głośników Big Grin
2. Po raz 1szy robiłem postprodukcję w bardzo rozbudowanym programie Pinnacle Studio, nie obczajam go jeszcze, nie znalazłem opcji dołączenia "swojej" muzyki.
3. Instrukcja obsługi tego programu to ponad 300 stron.
4. Jako soundtrack miał być jakiś Sławomir, Pearl Jam, czy coś w tym stylu... Wink
5. Filmik jest jeszcze za dłuuuugi o jakieś 3 minuty, ale skracałem ile mogłem.
6. Tęsknię za intuicyjnym Windows Movie Maker!
7. Może następnym razem będzie lepiej, ale nie obiecuję.

WMM 2.6 nie jest aż taką rewelacją. Przy robieniu pokazu slajdów jeszcze może być. Przy filmach nie widzi plików MP4 ( kamera, smartfon) Trzeba konwertować na AVI.
" Wykorzystaj chwilę - nie przegap niczego".

   Pozdrawiam.
Odpowiedz
#23
(01-02-2019, 18:09)Rado napisał(a): Z małym poślizgiem czasowym, ale co to za poślizg w obliczu filmu z Żubra...

Dzięki Radku za ten filmik - co prawda na ustawce nie byłem, ale wydaje mi się, że filmik przybliża nas do filmiku z Żubra, a przynajmniej sugeruje gdzie może leżeć problem Big Grin ->
(01-02-2019, 20:51)Noorbi napisał(a): I ponownie wraca pomysł szkolenia, mini kursu z obsługi filmików Video
Po prostu trzeba zrobić szkolenie, pewnie Norbert nie doczytał do końca instrukcji, a tak jak się zbierze grupa, to razem powinniśmy dać radę Big Grin Wink
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#24
(01-02-2019, 20:51)Noorbi napisał(a): Porwałeś się na dość trudny program do obróbki
Dostałem go w prezencie.
(01-02-2019, 20:51)Noorbi napisał(a): To co? Ktoś chętny?
Jak najbardziej!
(01-02-2019, 21:17)Ex Driver napisał(a): WMM 2.6 nie jest aż taką rewelacją. Przy robieniu pokazu slajdów jeszcze może być. Przy filmach nie widzi plików MP4 ( kamera, smartfon) Trzeba konwertować na AVI.
Jak na moje trzepackie/baaaardzo amatorskie umiejętności to program ten był super (tylko już nie pamiętam jaką wersję miałem). Wszystkie moje dotychczasowe filimiki robiłem właśnie w WMM. Niestety, po zmianie kompa na nowy z Windowsem 10, WMM nie jest już obsługiwany przez najgorszy system operacyjny: Win 10 Sad Sad Sad
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości