Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana przedniej zębatki
#1
Hej

Mam zamiar wymienić największą zębatkę w swoim góralu z 44 ząbków na 48. Moja korba to shimano FC-M430, 9 przełożeń. I teraz pytanie. Czy muszę wymienić także pozostałe dwie 32 i 22 ząbki, czy nie ma to z punktu widzenia działania przerzutki znaczenia? Pytanie drugie. Jaka zębatka będzie kompatybilna do zestawu, który posiadam?

Z góry wielkie dzięki za pomoc
lizanie jest dobre...lodów
Odpowiedz
#2
Przy zmianie z 44 na 48 musisz wymienić także pozostałe. W przeciwnym razie nie będzie to działać prawidłowo.
Sam miałem ochotę na taką zmianę ale po policzeniu kosztów taniej wyszło kupno całej (nowej ) korby Smile
Na przykład takiej => http://allegro.pl/shimano-deore-fc-m551-...84098.html
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#3
W jakim sensie nie będzie działać prawidłowo? Łańcuch nie spadnie na zębatkę niżej, czy raczej będzie problem z wrzucaniem go na zębatkę najwyższą?
lizanie jest dobre...lodów
Odpowiedz
#4
(26-06-2017, 00:04)jaro napisał(a): W jakim sensie nie będzie działać prawidłowo? Łańcuch nie spadnie na zębatkę niżej, czy raczej będzie problem z wrzucaniem go na zębatkę najwyższą?

Pomiędzy poszczególnymi zębatkami musi być odpowiednia różnica w ilości zębów a przy przejściu z 44 na 48 będzie ciężko wrzucić na najwyższą zębatkę. No i trzeba będzie przesunąć wyżej przednią przerzutkę.
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości