axe654   13-07-2017, 18:54
#1
Witam,
Chciałbym się poradzić odnośnie wymiany korby w moim Rockrider'ze 5.1 b'twina.
Nie chcę sam tego robić, bo nie chcę czegoś schrzanić, poza tym boję się, że źle dobiorę części.
Chciałbym wymienić korbę z 3-talerzowej 22/32/42 na  2 lub 3-talerzową o większej ilości zębów dla szybszej jazdy.
Kogo polecicie z lubelskich serwisów kto to ogarnie szybko i sprawnie i w miarę cenowo ok. Do tego klocki hamulcowe bym może wymienić na nie piszczące na mokro.
Przy okazji opony 26" jakie byście polecili na jazdę w większości po szosach ale od czasu do czasu w delikatnym terenie też.
Będę wdzięczny za sugestie.
szymek_sq   13-07-2017, 22:30
#2
Zmiana napędu z 3x na 2x będzie się pewnie wiązała z wymianą manetki kasety łańcucha przerzutki. Napisz co aktualnie masz. Najtańszym rozwiązaniem na zwiększenie prędkości to wymiana korby na na taką z blatem 44 (może dłuższe ramiona korby?)

"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
lubelaczek   13-07-2017, 23:20
#3
Z tego co mi wiadomo to manetki "3 blatowe" obsługują również 2 blaty. Kwestia ustawienia. Nie wiem, czy każda manetka tak ma.
Cytat:będzie się pewnie wiązała z wymianą manetki kasety łańcucha przerzutki.
Co to jest manetka kasety łańcucha przerzutki ?

Wybacz, że nie odpowiem na Twoje pytanie, ale może moje przemyślenia Ci się przydadzą. Moim zdaniem, nie warto robić takich zabiegów. Jakie prędkości są Ci potrzebne ? Może wystarczy popracować nad kadencją i formą ? Zakładam, że z tyłu masz wolnobieg z 14 zębami. Na przełożeniu 42x14, przy kadencji 90 (czyli takiej raczej optymalnej) będziesz miał prędkość 31-34 km/h (w zależności od opony). Przy kadencji 110 prędkość będzie oscylować wokół 40km/h. Według mnie, jak na rower górski to wystarczająco.
Jeśli jesteś na tyle wytrenowany, ze brakuje Ci przełożeń a kadencja powyżej 120 nie jest dla Ciebie problemem, to może czas na lepszy rower ? Jednak ten rockrider to taki raczej rekreacyjny, budżetowy mtb. Jeśli masz na tyle dobrą nogę, że brakuje Ci przełożeń, to proponuję pomyśleć nad lepszym sprzętem.

Cytat:Przy okazji opony 26" jakie byście polecili na jazdę w większości po szosach ale od czasu do czasu w delikatnym terenie też.
Jakieś semi-slicki. To ma już więcej sensu niż zmiana korby. Ale cudów nie oczekuj. Szosówki z tego nie zrobisz.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2017, 23:23 przez lubelaczek.
axe654   16-07-2017, 19:41
#4
Ok czyli biorę się za wymianę samej korby - tylko powiedzcie gdzie to szybko i nie drogo ogarną? Przymierzam się do "Bike Boys" podjechać.

(13-07-2017, 23:20)lubelaczek napisał(a): Szosówki z tego nie zrobisz.
Nawet nie planuję szosówki z tego robić. W zupełności mi ten rower wystarcza na moją jazdę Smile z tym, że chcę po prostu jak wspomniałeś osiągać prędkości oscylujące w okolicach 40 km/h a teraz przy 42x14 jeżdżę ok 33-35 km/h.
lubelaczek   16-07-2017, 20:32
#5
Cytat:ę po prostu jak wspomniałeś osiągać prędkości oscylujące w okolicach 40 km/h
Tak jak wspomniałem, takie prędkości jesteś w stanie osiągać na aktualnym sprzęcie bez problemu.

Zrobisz jak chcesz, ale według mnie, problem nie leży w korbie.
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.