Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Szprychowanie koła 26 cali, 3 krzyże 32 szprychy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Tak jak w temacie. Zrobiłem koło, jedno drugie, piast pod hamulce tarczowe i teraz pytanie. Czy przy hamulcach tarczowych ma znaczenie, w którą stronę skręcają się szprychy? Bo ja skręciłem piastę zgodnie z kierunkiem jazdy i nie wiem czy to dobrze czy źle.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Nic? Zero odpowiedzi, ludzie nooo pomóżcie człowiekowi w biedzie
(08-02-2018, 23:00)jaro napisał(a): [ -> ]Nic? Zero odpowiedzi, ludzie nooo pomóżcie człowiekowi w biedzie
Chciałbym pomóc, ale nie znam się... Może zadzwoń do jakiegoś serwisu rowerowego, może pomogą.
Wzorowałem się na tym filmiku z pińcet razy...iiiii wg niego dobrze to zrobiłeś. Piasta jak piasta nieważne czy z tarczą czy bez Smile
https://www.youtube.com/watch?v=lebQ8BcrR-o
(09-02-2018, 08:05)Campino napisał(a): [ -> ]Wzorowałem się na tym filmiku z pińcet razy...iiiii wg niego dobrze to zrobiłeś. Piasta jak piasta nieważne  czy z tarczą czy bez Smile
https://www.youtube.com/watch?v=lebQ8BcrR-o

hej,  ja też wzorowałem się na tym filmiku, jednak moje pytanie jest takie czy kierunek skręcania szprych ma znaczenie tylko w odniesieniu do tego jak ułożą nam się szprychy obok miejsca na wentyl, a co za tym idzie na ile łatwy będzie dostęp do wentyla w celu pompowania koła? Czy ma to znaczenie także w odniesieniu jak rozkładają się różne rodzaje sił w przypadku używania hamulców tarczowych, a co za tym idzie czy mogę w ten sposób uszkodzić obręcz bądź piastę. Wzorowałem się też na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=_6Sd3bMeDck&t=583s


i w tym przypadku jest mowa o skręcaniu szprych w odniesieniu do dostępu do wentyla, albo ja czegoś może nie zrozumiałem. Na tym wideo facet zaplata tylne koło na 3 krzyże z piastą pod hamulec tarczowy i nie nie wspomina, żeby to miało znaczenie.