Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jaki bagażnik samochodowy na rowery polecacie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czołem.
Zwykle rowery wożę zwyczajnie w bagażniku (mieszczę w ten sposób 2 rowery, pewnie 3 też by się zmieściły), ale wymaga to złożenia tylnej kanapy.
Myślę więc o zakupie jakiegoś bagażnika na dach (posiadam relingi dachowe), lub czegokolwiek innego. Słyszałem, że sporo ludzi poleca bagażniki na hak, ale to wymaga haka (którego nie posiadam) i dorobienia trzeciej tablicy rejestracyjnej).
Poszukuję czegoś, co pozwoli na przewiezienie 2 lub 3 rowerów.

Rozpiętość cen z tego co widzę, jest bardzo różna. Od kilkudziesięciu złotych, do ponad tysiąca. Nie chcę dużo wydawać (pewnie jak większość), ale i nie chce kupić badziewia.

Co wy polecacie? Jakieś konkretne modele bagażników i/lub sklepy w Lublinie?
Tylko i wyłącznie platforma mocowana na hak , warto dołożyć parę stówek więcej,  i cieszyć się komfortem jakim daje taka forma przewożenia rowerów , bardzo fajnym modelem jest niemiecki wyrób Atera Strada Sport jest wersja na dwa i trzy rowery plus możliwoś zastosowania doczepki , na żywo można „ pomacać „ w sklepie na Wojciechowskiej .
Zafundowałem sobie ostatnimi czasy bagażnik na dach (też na Wojciechoiwskiej ) i doskonale się sprawdza. Co prawda też bym wolał na hak, gdybym więcej jeździł z rowerami na samochodzie, ale w moim przypadku to nieopłacalne; wystarczy na moje potrzeby. Smile
Dzięki za odpowiedzi.
Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że na hak, to lepsze rozwiązanie, ale i droższe. Niestety ponad 1000 zł na pewno nie dam. Już wolę wozić rowery w środku.

Rozjaśnicie mi temat, czym się różnią te uchwyty na relingi dachowe? na co zwrócić uwagę? Widziałem, ze są "na widelec" i na koło. Jest różnica w cenie? W stabilności uchwytu itd?
Jestem mocno zielony w temacie i szukam jakiegoś punktu zaczepienia.
Na temat bagażnika na widelec to może wiedzieć co nie co Yanq, ja mam klasyczny i to od niedawna. Jak już wspomniałem na moje potrzeby wystarcza, tylko tzreba dostosować technikę jazdy samochodem, ograniczyć prędkość do 120 -130 km/h, wolniej w zakrętach, i gwałtownie nie hamować ... to tak dla bezpieczeństwa (uwaga na niskie bramy). Mój sprawuje się dobrze, łatwość mocowania roweru i to mi wystarcza.  Smile
Nietypowy przekrój ramy, rama karbonowa - za widelec, nie uszkodzi ramy, rowery są niżej. 
Bagażnik dachowy Aguri Prestige, wchodzi między relingi a nie jak inne na górę relingów, przez to bardziej aerodynamiczny, bliżej dachu.
Jestem w trakcie robienia swojego uchwytu za widelec z aluminium na os 15 i 9 mam, te dostępne w sprzedaży trochę toporne konstrukcje mają.