Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Szlak lubelskich wież ciśnień
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dzięki Marek.
Damian... może jako start ustawki zawsze dokładać którąś z lubelskich wież. Za wiele ich nie ma. Ale jakieś tam są. Ja znam 3
(24-01-2019, 15:51)Noorbi napisał(a): [ -> ]Ja znam 3
A ja 4 Smile Racławickie, pl. Wolności, Dolna Panny Marii, Firlejowska (dawna fabryka eternitu - widać ją z DDR wzdłuż Bystrzycy), no i Elizówka ewentualnie, to byłoby 5. Ale do rozsądnego wykorzystania na start ustawki to w zasadzie nadają się dwie - przy Racławickich i pl. Wolności. Wieża przy Dolnej Panny Marii, a w zasadzie jej pozostałość, jest trochę schowana, przy Firlejowskiej jest na terenie posesji, w wejść tam można bo jakieś firmy tam działają, ale nie wiem czy np. w weekendy nie jest to zamykane, a Elizówka to nawet nie wiem czy to już przypadkiem nie poza granicami miasta.
Znam jeszcze jedną.... gdzieś za skansenem. Co do Firlejowskiej to można zaczynać ze ścieżki rowerowej bo wieżę dobrze jest widać z tej okolicy

Pierwsza powinna zaczynać się na Pl. Wolności.
Elizówka jest poza granicami miasta. Lublin kończy się na "dołku" przed giełdą.
fajny pomysł zobaczymy może i mi się uda z Wami trochę pozwiedzać
(24-01-2019, 16:25)Noorbi napisał(a): [ -> ]Znam jeszcze jedną.... gdzieś za skansenem.
Masz na myśli ujęcie wody co się wjeżdża od parkingu przy skansenie? Ale to chyba nie jest wieża ciśnień, tylko zbiorniki wody - a przynajmniej tak jest podane na stronie MPWIK.
Nie. Myślałem dokładnie o ulicy Głównej ale sprawdziłem i nie ma tam WC a jedynie komin. Nie wiem dlaczego wydawało mi sie że to WC.
Po dzisiejszej jeździe dorzucam jeszcze jedną wieżę ciśnień przy stacji kolejowej Bystrzyca.
https://zapodaj.net/33664f7a39114.jpg.html
Stron: 1 2