Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Własna firma
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Myślę o tym żeby rozkręcić własny biznes, powoli dokształcam się już w tematach branżowych i marketingowych, pomaga mi w tym ESEO . Czy może ktoś z was ma za sobą etap wchodzenia na polski rynek i przeszedł go z powodzeniem? Chętnie posłucham a właściwie poczytam jakieś przydatne rady Smile

Post wyedytowany przez moderatora: Noorbi
Przyczyna: treści zabronione.
Cześć. Prowadzę firmę jednoosobową od ponad 20 lat. Nie wiem w jakiej branży chcesz się poruszać ale ogólnie w Polsce prowadzenie działalności gospodarczej uważam za bardzo trudne. Jeżeli mogę Ci doradzić to aby dobrze poruszać się w gąszczu przepisów na początek zatrudnić dobrego księgowego z ubezpieczeniem i doradcę który zna przepisy. Jestem ustawowo zwolniony z VAT więc w tej materii nie pomogę ale moi koledzy są zobowiązani do odprowadzania VATu i mają jedynie w związku z tym problemy. Teraz ZUS. Dobrze wykorzystaj dwa lata małego ZUSu. Wykorzystaj go na porządną reklamę siebie i zgromadzenie dobrej bazy klientów. Potem nie ma zmiłuj... ponad 1430pln miesięcznie to nie mało. Znam też wiele osób, które po dwóch latach działalności rezygnowały.
Przed otwarciem biznesu poszukaj dodatkowych środków w różnych projektach Urząd Pracy to nie jedyne miejsce gdzie takie środki można znaleźć.... a na pewno mocno pomogą w starcie firmy. NO to chyba tyle ode mnie. Jakby co to pisz. Może coś pomogę.
Niestety ale prowadzenie firmy w Polsce jest trudne. Dokumentacji jest bardzo wiele i czasami trudno jest przebić się przez jej gąśzcz.

Jeśli chodzi o reklamę polecam reklamowanie się na wielu polach
pozycjonowanie w google
reklamy w adwords
reklamowanie się na instagramie
czy kampanie na facebooku

Najlepiej wszystko wziąć pod uwagę. http://biznes4you.pl/drukowane-materialy...ski-koszt/
A mnie się wydaje, że Helion to spamer i zarejestrował się, aby zareklamować to, co pod linkiem Smile
Wcześniej tego nie zauważyłem. Dzięki Mariusz.