Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: pompka do amortyzatora
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Poszukuję kogoś z pompką do amortyzatora, kto chciałby mi ją użyczyć na dwa dni (chciałbym napompować i sprawdzić czy trzyma ciśnienie po serwisie). Najlepiej ze skalą do 300 PSI i mniejszą (większa dokładność) ale jeśli znajdzie się tylko 400 to też nie pogardzę.

Wiem że pompkę należało by nabyć ale poszukuję niskociśnieniowej a to wydatek rzędu 180 zł, używki w Polsce są niemal niespotykane.
Posiadam pompkę z Decathlonu, skalę sprawdzę wieczorem, mogę pożyczyć, nawet więcej mogę ci podrzucić do Świdnika przy okazji jakiegoś wypadu dziś/jutro Smile.

Edit: Sprawdziłem - mam pompkę ze skalą do 300 PSI. Będę dziś w Świdniku.
Heh... Pewnie za późno bo ja dopiero będę wracał do Świdnika teraz ale jeśli jutro będziesz w godzinach popołudniowych to z chęcią bym się dogadał.
Właśnie wróciłem - ale jutro jeśli padać nie będzie robię tą samą rundkę. Nr telefonu wysyłam na priv.
Wkleję się w temat :-) . Cześć mam takie pytanie czy ta pompka nadawała by się do napompowania amortyzatora SR Suntour RAIDON LOD http://www.allegro.pl/item1020083083_po ... jnosc.html , czy musi to być koniecznie pompka przeznaczona do amortyzatorów dzięki za odp i pozdrawiam
końcówke musi mieć odpowiednią żeby amortyzator napompować
końcówkę ma zwykła samochodowa czy to znaczy ze da się napompować właściwie byle jaka pompką z manometrem ??
Pompka do amortyzatorów, bo musisz mieć możliwość spuszczania powietrza przyciskiem żeby ustalić ją dokładnie. Poza tym taka pompka jak wysłałeś daje za dużo powietrza przy jednym posuwie.
Niestety trzeba mieć dwie pompki - z pompki stacjonarnej nie założę nawet końcówki do amortyzatora, a gdyby nawet się udało to jak się pewnie orientujesz pojemnik powietrzny w
amortyzatorze ma o wiele mniejszą pojemność niż dętka więc pompka do armorka podaje
odpowiednio mniej powietrza 'na jedno pchnięcie' - dzięki temu jest bardziej dokładna. Z drugiej strony pompowanie dętki za pomocą pompki do amortyzatora to byłaby masakra - kiedyś próbowałem Smile.
Są dostępne pompki z przekładalnymi manometrami i dwoma końcówkami. Sam na taką poluję. Zakres 0-100 PSI i 0 (czyli w praktyce 10, 20) - 300 PSI. Niestety ceny są 30-50 funtów plus wysyłka do Polszy. Fakt faktem pompowanie opony pompką do amora to duże przedsięwzięcie, jak ja muszę napompować jakąś pompeczką wyścigową to jest masakra, bo w domu używam stacjonarnej.
Stron: 1 2