Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Fulcrum Red Metal 5 - opinia o tych kołach.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam forumowiczów. Nabyło mi się ostatni taki zestaw kółek. Dałem za nie 470 zł z przesyłką.- dostałem w tym 2 opony Geaxa Argo, 2 tarcze aligatora oraz 2 komplety zacisków Dartmoor i oryginalne. Pierwszym moim pytaniem jest czy warto było je kupić za taką kasę a drugim jest czy nadają się one dla mnie tzn ważę ok 84 kg a mają one tylko 24 szprychy- nie będą wiotkie? Ogólna opinia o nich.



Mogę jeszcze załatwić zestaw manetek Xt 3x9 za 150 zł.
O w mordę... Gdzie żeś taką cenę dostał? Koła katalogowo kosztowały 9 stówek. 84kg to nie jest jakaś mega masa. A same kółka super lekkie nie są. W wersji CL była jakaś kicha z kluczem do dokręcania tarcz, bo kosztował 20 euro, ale chyba ostatecznie dało się to załatwić kluczem do suportów z łożyskami na zewnątrz mufy.
Te są na 6 śrub. Jak się wie gdzie szukać i z kim gadać to się dostaje Smile Mam nadzieję, że je dostanę ale o tym dopiero w poniedziałek lub wtorek.
Kiedyś czytałem w papierach producenta o nich i ograniczenia wagowego nie było, tylko, żeby powyżej 85kg 'zwracać na nie większą uwagę' czy jakoś tak, co w sumie niczego szczególnego nie wnosi ;-)
Fajne kółka, sam kiedyś miałem je kupować Smile
Dziś zdrowie pozwoliło mi pierwszy raz wyjść na rower od wrześniowej masy krytycznej. Udało mi się przetestować koła. Mimo mojej wagi - 83 kg koła są sztywne. Można odczuć lekkie bujanie na zakrętach ale myślę, że to wina opon a nie kół. Bardzo przyjemnie się na nich jeździ. Bębenek jest bardzo głośny ale to traktuje jako zaletę a nie wadę. Cóż moge powiedzieć.

Polecam !!!