Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: niejawne? kryteria i osoby - przenoszenie postów?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jurku, czyzbyś obejrzał mój filmek z tej ustawki-majówki ?
http://youtu.be/WzU8aM5FSLs
bo tam na końcu jeż jest
myślisz, że to ja? :->
Waldek napisał(a):to może utworzyć dział rzeczywiście lajtowy nie dyskryminujący płci, bo te "rekreacyjno turystyczne" lajty to z lektury, doświadczenia nie dla wszystkich są lekkie przyjemne.

wydaje mi się że taki dział już jest, a że ustawki proponowane przez te a nie inne osoby cieszą popularnością to chyba o czymś świadczy,
niektóre z ustawek może do lekkich nie należą ale że przez to są nieprzyjemne to powiedzieć nie można ... poza tym jest wolność jak komuś nie pasuje to nie jedzie i tyle ... ja się nie spotkałam z taką sytuacją, że ktoś nie dawał rady a reszta nie zwolniła ....

co do Twojej idei religijnej ustawki ... hmm mnie coś takiego przeraża ... no ale skoro znalazłeś chętnych ...
i tak uważam, że jej miejsce nie było w babskich ....
Waldek napisał(a):to może utworzyć dział rzeczywiście lajtowy nie dyskryminujący płci,

Panie Waldku, mi się wydaje że płeć została tutaj zdyskryminowana i to męska płeć :-D , poprzez umieszczenie zaproszenia na majówkę religijną w dziale kobiecym. Kto powiedział, że Panowie nie mogą i nie zechcą pośpiewać i pomodlić się przy kapliczkach, czy pojeździć wolniej :-) ? Dlaczego takie spotkania są przypisywane do kobiet? Zresztą majówka była "mieszana" to rozumiem, że zaproszenie było jednak skierowane nie tylko do kobiet. W związku z powyższym jest chyba jasne gdzie wątek powinien się znajdować...
Truskafko i Pat i ...

ach ta logika

post zalożycielski działu "kobiety na rowery" zaczyna się tak:
"Na znak sprzeciwu wobec morderczego tempa wprowadzonego ostatnio przez panów ..."
więc chyba kogoś coś męczyło zanadto
i według mnie to jest najważniejsze kryterium tego działu

i nie jest to dział dyskryminujący panów z założenia cyt. dalej:
"dla panów też zostawiłyśmy furtkę ;-) . Mogą przyjechać na ustawkę pod warunkiem zawarcia jakiegoś akcentu kobiecego "

a nic tam nie jest napisane, że nie mogą proponować panowie ustawki w dziale "kobiety na rowery"

natomiast obecne interpretacje idei założycielskich chcą dyskryminować płcie

ciekawe, że założycielki chyba się nie wypowiadają
a i moja ustawka tam jakoś tydzień nikomu nie zawadzała

następnym razem zamieszczę ustawkę gdzie najodpowiedniej
tylko, że kryteria interpretacyjne są jakoś odmienne od pierwotnych
i nie bardzo moge sie w nich zorientować posługujac się logika


'
Waldek, ja przeniosłem Twój post.
o przeniesieniu zostałeś powiadomiony w sposób przewidziany ustawieniami forum. odpowiedziałeś na wiadomość, którą dostałeś z adresu "stowarzyszenie[at]rowerowy..." i dostałbyś na nią odpowiedź z podpisem osoby, która Ci by na nią odpowiadała i stosownymi wyjaśnieniami, ale w międzyczasie (nie wiem, czy wcześniej, czy później), napisałeś posta na forum na ten temat i "poruszyłeś niebo i ziemię". na Policję już dzwoniłeś? Smile

post został przeniesiony, bo nie jest propozycją stricte dla kobiet i nic nie wskazuje w PIERWSZYM poście, że adresujesz go tylko do PAŃ. to, że W CZASIE ustawki okazało się, że odsetek kobiet był większy niż mężczyzn, nie uzasadnia umieszczenia posta PRZED ustawką w dziale "Kobiety na rowery".

dlaczego go przesunąłem? ani w temacie (tytule) posta, ani w jego treści nie informujesz, że jest to inicjatywa kierowana do kobiet, czy też głównie do nich. nijak tego nie uzasadniasz. właściwie nic o tym nie wspominasz. zatem jest to inicjatywa kierowana do wszystkich. nie chciałem, by ktoś z użytkowników, kto kobietą nie jest i nie zagląda do działu "kobiety na rowery", przeoczył Twój post i informację o ustawce.
fakt, przesunąłem post już PO ustawce, ale domyślam się, że zamierzasz robić kolejne i w sumie na to liczę - dlatego - w trosce o umożliwienie Ci dotarcia do szerszego grona zainteresowanych - przeniosłem post.

co do niepisanej zasady, że to kobieta zaprasza na ustawkę w dziale kobiecym - owszem, taka istnieje. wynika z pewnego rodzaju tradycji. u nas w kraju, jak zapewne się orientujesz, wiele rzeczy wynika z różnych tradycji (zresztą nie tylko w Polsce). myślę, że tradycję należy uszanować. bo to "coś ekstra" (ekstradycja :>).

niezależnie od wszystkiego, nie rozumiem Twoich nerwów. z jednej strony robisz katolicką ustawkę i śpiewasz pieśni pod krzyżami i kapliczkami, a z drugiej robisz chore jazdy na forum, niepotrzebnie denerwując siebie i - być może - innych. trochę się to gryzie ze sobą (IMVHO).

pzdr.
ja rozumiem że żyjemy między wschodem i zachodem
i pisze się jedne reguły a tradycja tworzy inne
a osoba nowa jak ja na tym forum tych tradycji jeszcze nie poznała
i szukam jasności, logiką ale może nie taką?
nie denerwuję się ani nie chce innych denerwować
a jeśli to pobudza mnie i innych do myślenia i zabawy to chyba dobrze
a "chore" ...
?
tradycja na całym świecie tworzy reguły. marynarkę nosisz taką lub inną i zapinasz ją na jeden guzik, nie dwa, dzięki Anglikom i ich zwyczajom sprzed lat (itp. itd.)

z "chorymi jazdami" może przesadziłem. ale uważam Twoją reakcję na przeniesienie posta za przesadzoną - czuję się więc usprawiedliwiony.

czytanie tego, co napisałeś w tym wątku, całej tej dyskusji i udzielanie Ci odpowiedzi nie jest dla mnie zabawą i nie czuję się rozbawiony. nie wiem też, o jakim "myśleniu" mówisz. nie cieszy mnie wcale, że muszę poświęcać czas na myślenie o takich rzeczach.

OK - zaczepiłeś się na pewnych wyrywkach mojej wiadomości, ale do rzeczowych argumentów się nie odniosłeś. zatem uznaję MERYTORYCZNĄ dyskusję za zakończoną i przyjmuję, że przedstawioną argumentację uznałeś i się z nią pogodziłeś.
zrób kolejną ustawkę adresowaną wyłącznie lub głównie do kobiet, jasno to opisz i uzasadnij, umieść w "kobiety na rowery" i tam zostanie. "niepisane zasady" nie znajdą wtedy zastosowania.

zaznaczę jednak po raz kolejny, że umieszczenie każdej ustawki typu przedmiotowej "chwalcie łąki umajone" w "wycieczki codzienne" będzie lepszym rozwiązaniem, bo pozwoli informacji dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

ps na forum nie jesteś wcale taki nowy Wink
dziękuję wszystkim za informacje, uwagi, sugestie, rady

poprawiając się i uwzględniając je, zapraszam na następne majówki w dziale obupłciowym
http://forum.rowerowylublin.org/viewtopic.php?t=3815

choć jestem raczej realizatorem inspiracji kobiet, które nie bawią się internetem :->
Stron: 1 2