Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jak napompować taki wentylek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W pracy kolega kupił dętkę do szosy z tym wentylkiem i nie może jej napompować. Wie ktoś z was czym ją napompować. Dodam że w starych dętkach miał normalne wentylki.

maYkel

To jest właśnie "normalny" wentyl rowerowy o nazwie presta. Pompuje się go każdą pompką rowerową. :roll:

A odkręciliście najpierw tą baryłkę na górze?
Zawór presta. Na górze wentyla jest nagwintowany "pręcik" a na nim nakręcony jest dżinks o kształcie żłobkowanego walca, nie? To jest kontra tego wentylka. Aby napompowac dętkę najpierw należy odkontrowac żłobkowany walec Smile a potem dymamy. Po skończonej pracy zakręcamy walec przykładając z jednej i drugiej strony palec (jednocześnie). Do niedawna sam nie wiedziałem wuahahha, good luck :-P
Edit: O Majkel zareagowałSmile
Dzięki chłopaki za pomoc. Sam gdzieś od kogoś usłyszał, że ma jakąś przejściówkę sobie dokupić. Ale i tak jak napisaliście dało się napompować jak wróci to pstryknę fotkę jego szosy i zapodam. Jak zawsze pomocni kiedy trzeba.

maYkel

Przejściówka jest potrzebna jak się chce pompować pompką do zaworów samochodowych, albo na przykład kompresorem na stacji benzynowej. Ale bez odkręcenia baryłki to i z przejściówką byście nie napompowali. :-P

Ważne żeby to potem zakręcić bo może spieprzać powoli powietrze. Ponadto jak kolega ma pierwszy raz szosę, to go uczul żeby zadbał o ciśnienie. Większość pompek ręcznych pompuje na ok. 6 atm, a to jest raczej dolna granica i proszenie się o snejki...
maYkel napisał(a):Większość pompek ręcznych pompuje na ok. 6 atm

To ja z dobrych rad dodam jeszcze, że trafiają się takie pompki ze wskaźnikiem do 10atm ale z możliwością napompowania do 5,5-6atm.
Niezła zmyłka :-P
To ja jeszcze dodam, że po odkręceniu tej baryłki przed napompowaniem warto ją "wcisnąć" (wtedy zejdzie minimalnie powietrze), bo zazwyczaj może być "zapieczona" i ciężko ruszyć z pompowaniem
Polecam mocno nałożyć pompkę na wentyl, bo jeżeli będziesz używał pompki ręcznej to końcówka wentyla (tam gdzie trzeba odkręcić to drugie nakrętkopodobne coś) może się wygiąć albo nawet i złamać - sam to przerabiałem kilka razy ;-)