Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: GPS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Tematów jest dużo ale ten jest najświeższy.
Planuje zakup urządzenia tylko i wyłącznie do zapisu i odczytu przejechanej trasy. Odczyt oczywiście na komputerze.
Znalazłem takie coś:
http://esklep.spidernet.pl/product_info ... _id=151086
Nie orientuje się w ogóle w temacie GPS. Czy ktoś wie jak się sprawuje to urządzenie. Czy może są lepsze tańsze?
BromasS napisał(a):tylko i wyłącznie do zapisu i odczytu przejechanej trasy

Urządzenie nie jest nowe więc być może odezwie się ktoś, kto z niego korzysta.
Natomiast skoro nie Masz dużych wymagań to pomyślałem o innym rozwiązaniu.
Masz pewnie jakiś telefon komórkowy a telefony jak wiadomo co jakiś czas się zmienia.
Czy nie lepiej zatem te 164,82 dołożyć do nowego telefonu z GPS?
No i możliwości pomimo Twoich małych wymagań byłyby większe.
Myślałem o telefonie ale on chyba nie wytrzyma 8h jazdy. Dlatego myślę o osobnym urządzeniu.
Za ok. 200,- widywałem takie z jakimś wyświetlaczem typu prędkość,avs.
[OT]
Ja w sumie też trochę może i żałuję, że nie kupiłem Loggera.
Komórka raczej szybko się rozładowuje [~4-5h], muszę ją mieć pod ręką (ale może być deszcz), często nie włączam GPS bo .. chcę mieć kontakt (telefon) a nie rozładowany złom.
Ostatecznie można połączyć się bluetooth z komórką i .. tez jest co trzeba dla okazjonalnych przypadków. Takżę Logger to ..dla mnie wygoda. Wrzucam w plecak na dno i sie nie martwię.
Podepne się pod temat. Od dziś mam telefon z (a)GPS na androidzie, jest jakaś aplikacją zapisująca trasę jaką przejadę? Podejrzewam, że na bank jakieś są, ale nie bardzo wiem jakiego słowa kluczowego uzyć przy wyszukiwaniu Tongue
WombaTHTS,
Spróbuj Endomondo, ja używałem co prawda w JAVIE, ale z pośród chyba 6 różnych programów ten okazał się (dla mnie) najwygodniejszy i najdokładniejszy. Kilka osób z RL go używa Smile
Dopiero co podawałem stronę w innym wątku:
http://www.maps-gps-info.com/fgpfwmobile.html#Java
Spis programów GPS na rożne systemy.
BromasS napisał(a):Myślałem o telefonie ale on chyba nie wytrzyma 8h jazdy.

To zerknij tu
Podany czas efektywny jazdy, sam Sports Tracker był włączony o 8 rano, a wyłączony ok 22.00, a jeszcze zapas został spory.
E52? (tak jakos zapamiętałem) Jaka to ma pojemność tzn. bateria.
Mnie W C5 (roczna bateria, niby ładowana po rozładowaniu) po 3h znika co najmniej dwie z pięciu kresek baterii. Po ok 5h mam praktycznie rozładowany tel.
Ah, inna sprawa że w C5 mam rozjaśniony ekran niemal na maxa (w serii E jest lepszy ekran, porównywałem) no ale to tylko gdy podglądam trasę (kilka-naście razy).

Także można sobie gdybać, jednemu 10h a drugiemu 5h,
[edit] Potem sobie przypomniałem, że mam ustawione MAP: phone map, internet - może częste połączenia z netem wcinają mi baterię?
Sporo zależy też chyba, od tego jakich aplikacji się używa:
U mnie na nokii 6210 navigator wygląda to tak:
Garmin - 4 godzinki max.
Nokia maps - 8-10 godzin
Sport Tracker - 8-10 godzin
Endomondo 4-5 godzin

Najbardziej przypadł mi do gustu Garmin, na codzień używam tylko Sport Trackera - z obserwacji wnioskuję, że kreśli czystszy ślad i na baterii trzyma o niebo dłużej od Endo. Następnie Export / Import

Jakoś nie mogę się oswoić z treckbuddy i innymi offline-ami
Stron: 1 2 3