Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Sciezki rowerowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Byłem tam dzisiaj, no postarali się

Od mostu do końca Cienistej :

[Obrazek: DSC_0001.jpg]
[Obrazek: DSC_0004.jpg]
[Obrazek: DSC_0005.jpg]
[Obrazek: DSC_0006.jpg]
[Obrazek: DSC_0007.jpg]
[Obrazek: DSC_0008.jpg]
[Obrazek: DSC_0009.jpg]

Od końca Cienistej w prawo na ulicę Poranną aż do krzyżówki -- Lublin-Bychawa:


[Obrazek: DSC_0010.jpg]
[Obrazek: DSC_0011.jpg]
[Obrazek: DSC_0017.jpg]
[Obrazek: DSC_0018.jpg]
[Obrazek: DSC_0019.jpg]

A kończy się na 400/500 m przed pętlą autobusową Dąbrowa jadąc w kierunku Lublina

[Obrazek: DSC_0024.jpg]
[Obrazek: DSC_0025.jpg]
[Obrazek: DSC_0035.jpg]
[Obrazek: DSC_0037.jpg]

Przy okazji -- Prawiedniki--Pszczela Wola-- Żabia Wola--Osmolice--Piotrowice -- Lublin.
"A kończy się na 400/500 m przed pętlą autobusową Dąbrowa jadąc w kierunku Lublina".

No tak nieco dziwnie się kończy prawdę mówiąc. Myślałem, że podciągną ją tu pod wjazd gdzie jest dom starców. Tu na razie jest tylko do miejsca gdzie jest zagrodzony wjazd w gruntówkę leśną.
E , myślę że dokończą ją jakoś sensownie.
Myślę, że tak. Zresztą Wink i tak sporo osób będzie i tak nadal jeździć lasem. Grunt, że pomału coś tam powstaje. Myślałem jedynie, że ta ścieżka będzie nieco szersza, wykarczowano np. przy Cienistej duży fragment terenu a ścieżyna tak naprawdę jest wąska a jeszcze dużo terenu zostało do zagospodarowania.
Widać to zresztą dobrze na Twoich zdjęciach.
Ex Driver napisał(a):myślę że dokończą ją jakoś sensownie

Ale nie w ramach tej inwestycji :-P
Zgodnie z Projektem Budowlano - Wykonawczym: (cytuję fragmenty)
II. DANE OGÓLNE
1. Określenie przedmiotu i zakresu inwestycji.
Przedmiotem opracowania jest budowa ścieżki rowerowej w Lublinie wzdłuż ulicy Osmolickiej.
Budowa ścieżki rowerowej o długości 2,884km, obejmuje odcinek wzdłuż ul. Osmolickiej od km 2+700 opracowania OUTE SITK w Lublinie (droga dojazdowa do punku czerpania wody) do ulicy Cienistej.


Ja sam jestem oczywiście zainteresowany informacjami co dalej? (w sensie od wspomnianego punktu do przystanku linii D)
Tylko proszę o konkrety a nie cytowanie wymysłów pseudo-dziennikarzy.

Swoją drogą ciekawy jestem jakie znaki drogowe będą na tej "ścieżce".
Bo pamiętajmy, że PoRD art.11 p.4 mówi, że:
Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.
Czyli będzie to dotyczyło praktycznie całego odcinka na Osmolickiej i większości na Cienistej.
Już w wyobraźni mam sytuacje na 2 metrach szerokości :-P
Z tego co już słyszałem to "popyt" na tę ścieżkę może być spory, ale nie można lekceważyć spacerowiczów wokół Zalewu korzystających z niej w najgorszym wariancie " jak jest to idziem jak święte krowy, ławą na całej szerokości". Zresztą nie lepiej jest na tej zalewowej--- wczoraj na długim odcinku zmusili mnie do jazdy po "szarym" bo z przeciwka ta dzicz jedzie sobie po 2/3 rowery obok siebie. Szok.
No dziś kończyłem o 20 dwie rundki dookoła i na całym odcinku jest już asfalt, także można śmiało kręcić Wink
Jest położony asfalt na ścieżce rowerowej przy Męczenników Majdanka od Grenadierów do Grabskiego.
Miło że najpierw robią chodnik później ulicę Smile
Stron: 1 2