Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: 29" czy 26"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
maYkel napisał(a):
Kuba napisał(a):Moim zdaniem niskie osoby na 29" w większości wyglądają komicznie
No i co z tego?

Nic. Po prostu widząc Chinki na 29" speca na jakichś tam MŚ czy olimpiadzie przychodził mi na myśl widok rodziców kupujących małym "komunistom" rowery na kołach 26".
Kiedyś pamiętam ktoś w gazecie tłumaczył (zanim udało się zrobić w miarę zwrotne i lekkie 29") że duże koła są m.in. dla dużych osób żeby dziwnie nie wyglądały na 26"... No ale teraz robią 29" dla małych i nikt się nie przejmuje że dziwnie wyglądają... Nie ma to jak marketing.

Ja generalnie jestem za 29". Próbowałem trochę na siłę znaleźć wady. Dlatego Michał nie bij, bo wiesz że jak będę miał możliwość to Ci zakoszę twojego Ninera (dla mnie 18" powinna być OK Tongue).

Zawracanie nie jest chyba aż tak istotne żeby miało wpływ na wybór roweru.

Na każdym, forum, czy stronie dotyczącej rowerów znajdziesz temat 26" vs. 29".
Jakiś czas temu w bB był ciekawy artykuł. Ciekawy ze względu na to że zastosowano rowery Garego Fishera z ich specyficzną geometrią. Generalnie nie licz na jednoznaczą odpowiedź co być nie czytał. Myślę że wybór między rozmiarem kół jest jak wybór między rowerami różnych producentów. Wybierasz taki na którym się dobrze czujesz.
http://bikeboard.pl/arch/index.php?d=sp ... 3&art=3130

Jesli chcesz się zagłębiać w marketing są też filmiki propagandowe:
http://www.youtube.com/watch?v=WdrskvNzPTE
(wiadomo że nikt tak nie jeździ ale pokazują teorię, bo spróbuj wjechać 29" w taki próg który zatrzyma 26" to będziesz musiał kupić nową obręcz)
http://trek.gd.pl/index.php?akcja=aktual73
Moim zdaniem słabe porównanie, bo nie ma wyciągniętych średnich czasów tylko jeden przejazd, a to nie jest miarodajne. No i koła o tej samej masie przy różnych rozmiarach... To będzie miało wpływ na wytrzymałość.

Żeby było jeszcze trudniej, można wybrać coś pośredniego czyli 650B (coś koło 27.5")
osprzęt
rower
Zdaje się że będzie się dało zrobić konwersję niektórych rowerów 26" na 650B (zakładając odpowiedni widelec i mając nadzieję że tylne kółko wejdzie).

A i to nie jest koniec... Choć bardziej jako ciekawostka:
36"...
[Obrazek: 36ER.jpg]
a jak 36" to za mało jest i 39"
[Obrazek: 39-inch.jpg]
Takie chyba rowery do jazdy po schodach pod górę albo po podkładach kolejowych... Zdecydowanie tu widzę ich zastosowanie.

Moim zdaniem nie ma co się podniecać rozmiarem. Wink
Przejechać się na różnych i ocenić. Mi na początku 29" nie podpasował... Ale może dlatego że był to Spec z 2010 albo 2011 z brainem (tym nowszym który totalnie odcina zawieszenie). Teraz mam inne podejście do tematu.
W marcowym Magazynie Rowerowym jest ciekawy test porównawczy tłentinajnerów w półce cenowej do 3000zł. Pod uwagę brana jest Kona Splice 4/6, Romet 29er 6/6 - zwycięzca testu, Scott Aspect 29 Trail 4/6, Cube Analog 29 5/6 - zwycięzca w typie econo( co by to miało znaczyć) oraz wybuchowy Kellys TNT 9.1 5/6 gwiazdek.
Znalazłem jeszcze Unibike'a. O ile zawsze Unibike wyglądał dla mnie jakoś dziwnie (wyglądał jakby miał kąt główki jak w DH prawie, chociaż na papierze wcale tak nie było), to ten wygląda całkiem git.
http://www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gors ... -2012.html

Nie czytałem artykułu (dopiero dziś mam zamiar nabyć gazete), ale zdaje się że Romet na 2012 rok nie wypuścił 29era (jak i np. Black Jacka). Nie ma go na stronie Rometa w rowerach na 2012, ani w sklepie internetowym. Roczniki wcześniejsze znalazłem za trochę ponad 3 tysiące po obniżkach. Nie rozumiem więc na jakiej zasadzie testowali tego Rometa.
Ano, tym bardziej ja nie mam zielonego pojęcia. Po prostu opierałem się na gazecie Smile
A Romet całkiem inszy od reszty, stalowa rama, o prostych kątach, regulowane tylne widełki, w sam raz do konwersji na singla Smile
gelos napisał(a):Włoszczowska jeździ na 29" (tak coś mi się wydaje) i nie narzeka Wink a do najwyższych nie należy, hehe
Ale Włoszczowskiej za to płącą i musi trochęna 29 się pobujać, nawet jeśli jej 26 bardziej pasuje (a co jej pasuje bardziej to i tak nie wiadomo, ona sama pewnie chyba jeszcze nie wie Wink).
KermitOZ napisał(a):Ale Włoszczowskiej za to płącą i musi trochęna 29 się pobujać, nawet jeśli jej 26 bardziej pasuje (a co jej pasuje bardziej to i tak nie wiadomo, ona sama pewnie chyba jeszcze nie wie Wink).
Nie tylko za to Jej płącą Smile Jest najlepsza i jeśli chodzi o mnie to mogą jej płacić nawet za każdy słoneczny dzień w marcu. :roll:
Pani Włoszczowska jeździ na tym co jej sponsor da. Wielce zabawne jest jak zawodnicy teamowi chwalą rowery sponsora, nazywając je najlepszymi itd., później zmieniają team i chwalą następnego sponsora. Pani Włoszczowska jakieś pole manewru pewnie ma, ale sądzę że teraz Scott musi swoje 29ery wypromować, bo mu się zapomniało zrobić je wcześniej i teraz próbuje gonić rynek. A w końcu docenił swoją zawodniczkę, bo wcześniej pomimo jej sukcesów na świecie jakoś o niej zapominał na stronach, w katalogach itd.

Swoją drogą myślałem że te testy 29erów były w bB, a nie MR. Także jakby ktoś kupił MR to byłbym wdzięczny za przesłanie fotek artykułu (takich żeby dało się coś przeczytać).
rajanik napisał(a):Nie tylko za to Jej płącą Smile Jest najlepsza i jeśli chodzi o mnie to mogą jej płacić nawet za każdy słoneczny dzień w marcu. :roll:
A co to ma wspólnego z tematem, bo jakoś niebardzo jarzę, chociaż próbowałem ugryźć to już z wielu stron?
KermitOZ napisał(a):
rajanik napisał(a):Nie tylko za to Jej płącą Smile Jest najlepsza i jeśli chodzi o mnie to mogą jej płacić nawet za każdy słoneczny dzień w marcu. :roll:
A co to ma wspólnego z tematem, bo jakoś niebardzo jarzę, chociaż próbowałem ugryźć to już z wielu stron?
Jestem na Forum codziennie i widzę,że często zabierasz głos i dość często nie bardzo jarzysz mimo różnych prób gryzienia . Ale tak chyba lubisz. Pozdrawiam
Z wyrazami szacunku rajan
Stron: 1 2 3 4