Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Opony do górala na szose?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Patryk napisał(a):A jeszcze jedno pytanie mam. Czy są jakieś gładkie slicki pasujące do obręczy w mtb w przedziale cenowym 20-30zł. Coś podobnego do Michelinów xc road.

Kenda Kobra. Jednak podobno strach na tym jeździć;P
Easyrider wielkie dzięki za informację odnośnie michelinów. Dzisiaj zakupiłem je w centrali w dobrej cenie. Brałem pod uwagę jeszcze Schwalbe kojak ,ale te micheliny tak tanio się trafiły więc już nie szukałem. Przed chwilą je założyłem jutro jazda próbna zobaczymy ,czy odczuję różnicę z klocków 2,10. :mrgreen:
EDIT:
Dzisiaj z samego rana pojechałem wypróbowac nowe gumy. Rewelacja rower sam jedzie, ledwo się przyciśnie a na liczniku juz 30 km. Pewnie się prowadzą ,ogólnie polecam.
Jeszcze odnośnie schwalbe kojak. Jeżdziłem na nich co prawda ze 2 razy na rowerze znajomego w wersji na koło 28" i również bardzo fajne. Jeśli chodzi właśnie o gładkie sliki to te 2 gumy są godna polecenia.
author slick za 40zl/szt maja 26x,1,5 całkiem fajne ,ale starczaja na ok rok czyli ok 7tysięcy potem łatwo sie przebijają mam już 3 komplet jakoś nigdy nie mogę się zdecydować na coś nowego hehe
Szukam jakiś slicków do MTB 26x1,25. Myślę nad MAXISS'ami DETONATOR'ami.

o takie:
[Obrazek: maxxis+detonator+26x1.25_.jpg]

tylko jeszcze mam dylemat. Czy drutówka czy zwijana. Różnica w wadzę znikoma. A cena o 1/3.

Wg strony producenta:

Drut: 305g
Zwijana: 265g

Czy takie oponki dostanie gdzieś w Lublinie?
Ewentualnie inne slicki ktoś by doradził.
Muszę kupić bo ktos tu mne będzie teraz wyprzedzał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A ja nie lubię tego i wolę wyprzedzać :lol: :lol: :lol:

BADEVIL

Nie wiem czy to wina tego konkretnego egzemplarza ale nie polecam drutówek „maxiss detonator”, moje wytrzymały zaledwie 960 km i się dość konkretnie rozsypały.

Kupiłem je w tamtym roku tj 2010.06 przed maratonem 500 km /24 po zakończeniu sezonu miały przebieg około 600 km do tego czasu wszystko było OK. Wy tym roku założyłem je 2 razy na wyjazd do Buska Zdroju, w obie strony około 360 km.

Nigdzie nie były uderzone ani nie najechałem ostro na krawężnik nie wpadłem też w żadną konkretną dziurę jednak jedna z opon dość mocno się odkształciła i ma spore bicie. Dodatkowo w obu oponach wklejany pasek na styku opony z felgą podrywał się dość mocno.

Ogólnie nie reklamowałem tych opon ponieważ miały już około roku zanim się rozleciała jedna z nich, przechowywane były w domowych warunkach więc też nie ma mowy o tym aby uszkodził je czas i pogoda.

Gelio1: jeśli chcesz mogę Ci pokazać i wyporzyczyć te oponki sam ocenisz jak wyglądają.

Ogólnie nie kupię już więcej żadnej opony która ma drut ...
Zobacz najpierw ,czy takie wąskie 1,25 wejdzie ci na obręcz do mtb. Zależy jaką tam masz ,żeby niespodzianki nie było.
Ja na obręcz na której są oznaczenie 559x19 (pan w sklepie patrzył na to gdy sprzedawał mi takie opony) nałożyłem Kenda Kontender o szerokości 1".
Oponki o te:
https://picasaweb.google.com/1147910991 ... 0491549938
Rower wyglądał w nich tak:
https://picasaweb.google.com/1147910991 ... 2346961122
Z tego co się nie mylę to te opony można dostać w Wigrusie za 30zł.
Co do trwałości to Undecided nie będę się wypowiadał znaczne bo zrobiłem na nich tylko ze 200km, ale jeżeli ciągle byś je zamieniał z innymi oponami to od tych zmian się rozpadną :-?
matlublin1996, napisz mi jeszcze jak wrażenia z jazdy. Jeśli chodzi o szybkość i przyśpieszenie. A nie za cienkie one są???
Jeżeli chodzi o szerokość to są ok. Jeżeli chodzi wrażenia z jazdy to na Święcie Roweru w Lubartowie zasuwałem na nich bez problemu 35km/h przez las. Z przyczepnością też było nad wyraz dobrze, a 75km zrobiłem od 8.45 do 11.45 nie zajeżdżając się więc z tym chyba też ok. ;-) Jedyne na co powinieneś zwrócić uwagę to zdejmowanie i zakładanie na obręcz. Od wyciągania łyżką do opon zaczęły odłazić paski gumy Undecided. Ja włożyłem do nich jeszcze dętki od górala, bo szosowe rozpadły się po 2km (jakoś nie mam zaufania do dętek kendy wolałem moje górskie cst). Jakimś cudem wszystko było ok Confusedhock:
Mi się genialnie jeździło na tych Continental SportContact 1.3

- http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=sho ... ty&pid=400
Stron: 1 2 3 4 5 6 7