Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Trudne słowa rowerowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Teraz Light to ten co z angielska znaczy światło... Bo na takich lajtowych ustawkach osiąga się prędkości zbliżone do prędkości światła. Wink
Tylny (a nie tylni) - będący z tyłu. Tylne, tylnym, tylnemu (nie tylnie, tylnim, tylniemu).
„Post z dupy” / post z d…/post z d..y
zwrot na miarę hitu roku 2010, na forum rowerowylublin.org autorstwa Mariusz-Neways
Zwrot, którego jak się okazało interpretacji jest wiele, ja natomiast podejrzwam, że „autor miał na myśli” :lol: pisanie postów nie do końca pasujących do tematu, w którym te posty się pojawiały.
Proponuję dodać kolejny skrót PZD :mrgreen:

Pozdrawiam
Widzę, że niektórym użytkownikom trudności sprawia pisanie niektórych wyrazów rozdzielnie, gdy powinny być pisane łącznie i na odwrót. Poniżej mini ściąga, która może okazać się pomocna:


naprawdę
na_pewno
w_ogóle
na_co_dzień

maYkel

felek napisał(a):blokują drogę PROwdziwym kolarzom, na profesjonalnych zawodach pokroju mazovii czy wyścigów na scieżce rowerowej koło zalewu

Mistrz! :mrgreen:
ha ha ha dobre :mrgreen:
Może nie typowo rowerowe słowo, ale też ważne, bo pojawia się przy określaniu liczby kilometrów czy też cen sprzętu rowerowego.

Tysiąc ---> skrót "tys", często błędnie zapisywany jako "tyś".
No, ktoś to wreszcie napisał Big Grin
Kolejne trudne słówko nierowerowe, ale czasami się przewijające przez forum, więc ten tego, poczułem się w obowiązku... Wink

à propos (wym. apropo), często błędnie zapisywane "a propo" i błędnie wymawiane "apropos". http://pl.wiktionary.org/wiki/%C3%A0_propos Wink Czyli taki "psi kutas bez s" Wink
KermitOZ napisał(a):często błędnie zapisywane "a propo
Masz babo placek,właśnie popełniłem ten błąd Cry .
Stron: 1 2 3 4 5