Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - propozycje
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Słuchajcie, jest sprawa. W dniach 16 - 22 września odbędzie się, jak co roku, ETZT, czyli Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień Bez Samochodu.
W związku z tym, prośba do Was: jeśli macie jakieś ciekawe pomysły na imprezy towarzyszące temu wydarzeniu, to śmiało wpisujcie je tutaj. Zrobimy burzę mózgów, wybierzemy najciekawszy pomysł i go zrealizujemy :-) w ramach ETZT. Chodzi przede wszystkim o pomysły na Parking Day (19 września, sobota) – chodzi o ciekawe zagospodarowanie przestrzeni parkingowej, np. poprzez organizację gier, zabaw oraz Europejski Dzień bez Samochodu (22 września, wtorek). Czasu za dużo nie ma - do jutra … Czas start !
Za wszelkie pomysły z góry wielkie dzięki !
No to będę pierwszy
Jeśli chodzi o inne niż zwykle wykorzystanie parkingów to uprzedzę/poprę qavtana - bike polo. Wydaje mi się, że to dosyć widowiskowa dyscyplina którą chłopaki realizują na bardzo wysokim poziomie. Doskonała okazja pokazania tego sportu szerszej publiczności.
Natomiast w Dniu Bez Samochodu może urządzili byśmy Alley Cat. Dawno już nie było ich w naszym mieście.
Alleycat to fajna sprawa, ale raczej dla wąskiej grupy ludzi. Warto o tym pomyśleć, ale z tego co pamiętam, wygrywali tacy ludzie, jak Maykel i Grzesio ;-). Choć zrobić można, dlaczego nie.
Warto byłoby zrobić równolegle coś rodzinnego, jakiś rajd z konkursami, albo naukę przepisów dla młodzieży i dzieci. Może Miasteczko Ruchu Drogowego dałoby się wykorzystać i coś tam urządzić? Jakiś przejazd z centrum i ciąg dalszy z jakimś konkursem na miejscu? Trochę by się głośniej o RL-u zrobiło.
Przejazd przez miasto
A jakby wcielić w życie pomysł ustawki superbohaterów i zrobić jakąś przebieraną ustawkę? :-)
Aż tyle miejsc parkingowych na bike polo to nie znajdziemy. Będzie zorganizowany przejazd Lbn- Świdnik, konkursy z wiedzy o ruchu drogowym też, konkurs cycle chic też.
Alleycat to ciekawy pomysł :-) Tylko, czy ktoś ma doświadczenie w jego organizowaniu ?
Oczywiście wraca jak bumerang (dzięki Mraugo) temat "jeździj rowerem, zostań superbohaterem" :-) - czy jakoś tak ... Sądzę, że mogłoby to w końcu wypalić, okazja będzie bardzo dobra !
Reasumując, osobiście widzę duże szanse w zorganizowaniu:
1. Alleycat.
2. Superbohaterowie na rowerach.

Co Wy na to ?
Rado napisał(a):2. Superbohaterowie na rowerach.
To kto przebierze się za nietoperza :?: ;-) http://bi.gazeta.pl/im/28/88/f3/z159601 ... owerze.jpg
mariobiker napisał(a):To kto przebierze się za nietoperza :?: ;-)
Jeśli przejazd odbędzie się wieczorem, to mogę przebrać się za batmana - będę jechał bez oświetlenia ... ;-)
Ja oczywiście bardzo bym chciał. Ale do bike polo potrzebujemy band, a w Lublinie nie ma band :/
Dopiero jesteśmy w trakcie budowy pierwszego od X lat boiska z bandami (będzie gotowe miejmy nadzieję na początek przyszłego roku).
Chociaż możemy włączyć jakieś spotkanie bike polo (bo na pewno w tym czasie jakieś będzie) tylko trzeba zagadać z Targiem pod Zamkiem, by tym razem miejsce do gry było zagwarantowane... postaram się to ogarnąć.

Alleycat to nic innego jak gra miejska. Tylko przy wyznaczaniu punktów niech pomagają także użytkownicy aut.
qavtan napisał(a):Tylko przy wyznaczaniu punktów niech pomagają także użytkownicy aut.
Mógłbyś to Qavtan rozszerzyć ?
Stron: 1 2 3