Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Hamulce tarczowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Czesc wszystkim mam mały problem z hamulcami piszcza i nie chcą hamować.  Nie wiem co jest nie tak. Klocki maja jeszcze trochę okladziny
Jak dla mnie... klocki się zeszkliły. Wypiekanie albo starcie papierem ściernym pomoże... na jak długo? Nie wiem.
Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale klamki sa sztywne
Co to za hamulce?
Jak hamulce piszczą, to tarcze czyszczę benzyną ekstrakcyjną.
Piszczenie może wynikać z różnych przyczyn. Jeżeli tarcze były zasyfione to klocki również się złapały olej. Pytanie jakie to klocki tzn. z jakiego materiału? Czy nie ma gdzieś wycieku, czy coś robiłeś przy rowerze z olejami, smarami, woskami? Żeby zeszklić klocki trzeba nieźle je przypiec no albo ich nie dotrzeć podczas pierwszej. Przy metalikach nie miałem takiego przypadku a piszczenie wynikało najczęściej z brudnych klocków. Jeżeli to metaliki to da się je czasami oczyścić ze smaru w piekarniku. Można też użyć dedykowanego środka do czyszczenia tarcz i klocków. Benzyna ekstrakcyjna nie jest do końca dobra bo zostawia mały film na sprzęcie. U mnie pomagało: Speed Clean - czyszczę, później dobra górka i rozpędzenie się do miń 40 km/h i hamplowanie. Pod górę i znowu. Jeżeli to nie pomoże piekarnik dla klocków. Tylko z głową żeby nie pękły. No i żywicznych raczej w piekarniku nie wypiekać. Inne przyczyny to źle ustawiony hamulec. Możliwe, że zacisk jest kapkę krzywo i piszczy. Niedokręcone śruby mogą powodować , że zacisk wibruje (tylko nie ma co przesadzać by nie urwać śruby ;P). No i sam koniec końców to same hample, Avidy lubią skrzypieć. Wymieniasz okładziny na żywiczne i po sprawie. ;P
Hamulce tektro a nie sa czasem zapowietrzone???
Jeśli byłyby zapowietrzone to nie piszczałyby raczej, ja obstawiam zanieczyszczenie tarczy i klocków. Twarda klamka jest cały czas czy tylko jak rower dłuższy czas był wystawiony na niską temperaturę?
Mam pytanie: ile mają te hample i kiedy ostatni były serwisowane?
Klamki sa ciagle sztywne. Poza tym cała zimę jeździłem nim. To ma jakies wielkie znaczenie i czy kupno nowych klocków i przemycie tarczy jakaś benzyna podziała???

Rower mam około 1,5 roku i nic z nimi nie robiłem oprócz czyszczenia z zewnatrz
Stron: 1 2 3