Forum Rowerowy Lublin
SRAM i-Motion 9 zapytanie - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Sprzęt (https://forum.rowerowylublin.org/forum-69.html)
+--- Dział: Kupno, naprawa i konserwacja (https://forum.rowerowylublin.org/forum-18.html)
+---- Dział: Kącik majsterkowicza (https://forum.rowerowylublin.org/forum-20.html)
+---- Wątek: SRAM i-Motion 9 zapytanie (/thread-10497.html)SRAM i-Motion 9 zapytanie - darkonel - 18-01-2018

Witam wszystkich serdecznie (mój pierwszy tutaj post).
Niedawno nabyłem używany rower z piastą planetarną SRAM i-Motion 9. Po zdemontowaniu jej okazało się, iż kulki, konusy oraz bieżnie są w opłakanym stanie, co potwierdziło moje przypuszczenia związane z głośną i nierówną pracą piasty. Zakupiłem nowe kulki i wymieniłem wszystkie kulki w koronkach przekładni a bieżnie i konusy przeszlifowałem drobnym papierem ściernym (1000/2000). Nasmarowałem porządnie je smarem ŁT43. Po złożeniu piasty (przy okazji zlikwidowałem torpedo wyjmując z piasty wałki wg instrukcji z YouTube) zachowuje się ona jakby ciszej i pracuję w miarę równo, choć nadal szumi.
Ale do sedna - wiem, że szumu raczej już nie zlikwiduję (jak ktoś wie jak to zrobić to proszę o takie info), jednak niepokoi mnie kolejna rzecz - jak kręcę pedałami to na niektórych biegach (przeważnie wyższych) słyszę zapadki w piaście - czy to normalne?
Koło obraca się prawidłowo, regulacja linki nie pomaga a zapadki są słyszalne przy normalnym pedałowaniu w przód. Dodam, iż biegi zmieniają się prawidłowo i nie ma przeskoków. Ktoś spotkał się z takim zjawiskiem?


RE: SRAM i-Motion 9 zapytanie - piotr73 - 18-01-2018

Normalna sprawa , przy piastach planetarnych zawsze słychać pykanie , jak to Ci przeszkadza pozostaje zakupić rower z "tradycyjną" przerzutką   Smile


RE: SRAM i-Motion 9 zapytanie - darkonel - 18-01-2018

(18-01-2018, 18:01)piotr73 napisał(a): Normalna sprawa , przy piastach planetarnych zawsze słychać pykanie , jak to Ci przeszkadza pozostaje zakupić rower z "tradycyjną" przerzutką   Smile

Ok, nie miałem wcześniej styczności z tego typu przerzutką stąd moje pytanie. Myślałem że nie słychać zapadek przy pedalowaniu w przód a jedynie podczas jazdy bez pedalowania. Ale skoro to normalne to ok. Pozostaje się przyzwyczaić. Myślałem, że ja coś sknocilem przy składaniu piasty. Dziękuję za odpowiedź.