Forum Rowerowy Lublin
Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - Wersja do druku

+- Forum Rowerowy Lublin (https://forum.rowerowylublin.org)
+-- Dział: Lublin jeździ! (https://forum.rowerowylublin.org/forum-67.html)
+--- Dział: Rekreacyjnie i turystycznie (https://forum.rowerowylublin.org/forum-3.html)
+---- Dział: Wycieczki kilkudniowe (https://forum.rowerowylublin.org/forum-10.html)
+---- Wątek: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 (/thread-6749.html)

Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - JuraS - 28-01-2014

damian.s napisał(a):Wychodzi mi że zaliczka od wszystkich zapisanych chętnych już wpłynęła, czyli teraz pora się ulotnić do jakiegoś kraju z jedynie słusznym klimatem i bez umowy o ekstradycję
Starczy Ci ledwie na podróż w jedną stronę i to tanimi liniami Undecided .Dozbieraj jeszcze trochę :-P .

Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - Mariobiker - 28-01-2014

JuraS napisał(a):damian.s napisał/a: Wychodzi mi że zaliczka od wszystkich zapisanych chętnych już wpłynęła, czyli teraz pora się ulotnić do jakiegoś kraju z jedynie słusznym klimatem i bez umowy o ekstradycję

Starczy Ci ledwie na podróż w jedną stronę i to tanimi liniami .Dozbieraj jeszcze trochę .

Chyba by nie wystarczyło nawet w jedną stronę ;-)

Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - damian.s - 28-01-2014

JuraS napisał(a):Starczy Ci ledwie na podróż w jedną stronę i to tanimi liniami
mariobiker napisał(a):Chyba by nie wystarczyło nawet w jedną stronę ;-)
A kto powiedział, że ma starczyć na podróż w obie strony? :-P A w razie potrzeby, to część drogi mogę przejechać rowerem :mrgreen:
Zresztą teraz już za późno, bo pieniądze już przelałem właścicielowi agro :-)

Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - Mariobiker - 28-01-2014

damian.s napisał(a):A w razie potrzeby, to część drogi mogę przejechać rowerem
Połowa sukcesu to dobry plan ;-)

Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - damian.s - 04-02-2014

Koleżanki sympatyczne i Koledzy sympatyczni – czy wiecie że do wyruszenia na spotkanie z żubrem zostało już tylko 85 dni i 14 godzin? :mrgreen: Tylko tyle, albo aż tyle – zależy jak na to patrzeć :-)

Dlatego postanowiłem się przyjrzeć naszym możliwościom transportowym – na chwilę obecną wygląda to tak, że trzy osoby wstępnie zadeklarowały, że dysponują samochodami:
Yanq – kierowca + 2-3 osoby z rowerami
Jędrek – kierowca + 2 osoby z rowerami
Kasia – kierowca + 2? (strzelam) osoby – na chwilę obecną bez możliwości transportu rowerów.
Sumarycznie mamy transport na 9-10 osób i 6-7 rowerów, a na liście chętnych jest obecnie 13 osób. Do maja czasu jeszcze trochę, może do listy dojdzie ktoś samochodem, może bez samochodu, a może wypadnie z listy ktoś kto dysponuje samochodem. Mam między innymi sygnał od jednego z naszych Kolegów, którego w tym momencie nie ma liście, ale jest wstępnie chętny na wyjazd i na chwilę obecną dysponuje busem do którego można doczepić przyczepkę i na jeden samochód z przyczepką zabrać 15-18 rowerów – i to byłaby dla nas sytuacja idealna, sęk w tym, że bus wystawiony jest na sprzedaż (jak sam mówi obecnie zainteresowanie kupnem jest zerowe), ale może się okazać, że do maja zostanie sprzedany, a wtedy sytuacja robi się mniej idealna.

Biorąc to wszystko pod uwagę, zaczynam się zastanawiać, czy faktycznie opcja wynajęcia busa nie byłaby dla nas najlepsza. Koszt byłby pewnie nieco wyższy, niż gdybyśmy mieli jechać własnymi samochodami, ale przy tej opcji uniezależniamy się od własnych możliwości transportowych – czy będą jakieś przetasowania na liście czy nie, to cały czas mamy zapewniony transport dla 17 osób (tyle jest miejsc w busie). Dziś rozmawiałem z właścicielem tej firmy, która w korespondencji mailowej zaproponowała najniższą cenę – 1800zł – w rzeczywistości wyjdzie parę złotych więcej, z uwagi na fakt, że prawdopodobnie konieczna będzie większa przyczepka niż początkowo zakładał – właściciel ma mi dać znać jaki będzie koszt wynajęcia większej przyczepki, ale generalnie całkowity koszt nie powinien przekroczyć 2000zł, co w przypadku 15-osobowej grupy dawałoby koszt rzędu 135 zł/osobę.

Ponieważ na busa składalibyśmy się wspólnie, to przed podjęciem jakichś bardziej konkretnych działań chciałem się Was zapytać, co sądzicie o takiej opcji – załatwiamy busa czy liczymy na transport we własnym zakresie? Pytam o to już teraz, bo jeśli mielibyśmy załatwiać busa i przyczepkę, to moim zdaniem trzeba by działać nawet już teraz, tak żeby później mieć spokojną głowę, a nie martwić się że ktoś nam sprzątnął busa lub przyczepkę sprzed nosa.

Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - JuraS - 04-02-2014

Zachowaj zimną krew Damianq :-> .Jeszcze czekamy,jeżeli teraz już zdecydujemy się na busa to będzie trzeba zapłacić zaliczkę i będziemy przypisani do cyklobusa Undecided .A co jeśli lista chętnych znacznie wzrośnie?Bliżej wiosny będzie to bardzo prawdopodobne.Miesiąc przed wyjazdem to będzie czas na decyzję.A na obecnej liście jest jeszcze jeden nasz kolega, który dysponuje autem i jak mniemam ,jeśli tylko będzie mógł jechać ,zabierze cztery osoby.Obecnie z wrodzonej skromności się nie zgłasza bo nie chce z nami ,chwilowo,gadać :-P.I to by zapewniało transport dla wszystkich { na chwilę obecną } ;-) .

Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - Mariobiker - 04-02-2014

JuraS napisał(a):A na obecnej liście jest jeszcze jeden nasz kolega, który dysponuje autem i jak mniemam ,jeśli tylko będzie mógł jechać ,zabierze cztery osoby.Obecnie z wrodzonej skromności się nie zgłasza bo nie chce z nami ,chwilowo,gadać
Czyżby strzelił focha :-P ( oczywiście żartowałem )

Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - Jurek S - 04-02-2014

Wiem Damianie, że chciałbyś spać spokojnie ;-) ale nie ma lekko. To zbyt odległy czas żeby już się decydować na rodzaj transportu. Tak jak pisze JuraS, najwcześniej koniec marca, początek kwietnia sytuacja będzie bardziej wyklarowana. :-D

Ale tak w ogóle to śpij spokojnie :-P

Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - Mariobiker - 04-02-2014

Jurek S napisał(a):Tak jak pisze JuraS, najwcześniej koniec marca, początek kwietnia sytuacja będzie bardziej wyklarowana.
Miejmy nadzieję, że pogoda także :mrgreen:

Re: Puszcza Białowieska i okolice - majówka 2014 - damian.s - 04-02-2014

JuraS napisał(a):jeżeli teraz już zdecydujemy się na busa to będzie trzeba zapłacić zaliczkę i będziemy przypisani do cyklobusa
Dokładnie tak by to wyglądało.
JuraS napisał(a):A co jeśli lista chętnych znacznie wzrośnie?
Dużo bardziej niż 17 osób wzrosnąć nie może, bo z drugiej strony jesteśmy ograniczeni miejscami noclegowymi - o ile jeszcze będą.
JuraS napisał(a):A na obecnej liście jest jeszcze jeden nasz kolega, który dysponuje autem i jak mniemam ,jeśli tylko będzie mógł jechać ,zabierze cztery osoby
Kolega, o którym Jurku mówisz już ze mną rozmawiał w tym temacie i wiem jak sprawy stoją :-)

Obie opcje mają zarówno swoje plusy i minusy, rozchodzi się o to, żeby te plusy nie przysłoniły nam minusów. Ja również wolałbym własny transport samochodowy, ale żeby wszyscy byli świadomi, jak sprawy wyglądają, to na bieżąco informuję o ewentualnych opcjach i podejmowanych działaniach - tak aby każdy mógł zgłosić swoje uwagi itp - żeby wszyscy byli cali zadowoleni :-)