Strony (3):    1 2 3
BettyBoom   19-02-2018, 11:11
#21
W lecie przerzuciłam się na SPD. Oczywiście miałam obawy itp. najpierw kupiłam buty, na końcu pedały. Wybrałam A530 i jestem mega zadowolona, tym bardziej, że niektóre sytuacje wymagają założenia normalnych butów, a te pedały pozwalają na jazdę w glanach, czy szpilkach Wink

Stu kolorowe pióropusze, łąki, jaśmin, róże. Oddawaj! Bo się zastrzelę
Judaas   20-02-2018, 14:21
#22
Ja zainteresuję cię innymi pedałami mianowicie: Shimano PD M530 . Są kapkę cięższe ale mają platformę, która daje sporo podparcia i nawet jak się nie wepniesz będziesz mógł pedałować. Jeździłem w nich 3 lata i sprawiały się świetnie.
Jakie buty? Do Twojej jazdy turystyczne o podwyższonej sztywności. Albo takie do enduroSmile Z doświadczenia wiem, że sportowe słabo się nadają do wojaży. Słabo się w nich chodzi są bardzo sztywne i źle dobrane mogą powodować drętwienie stopy.
W tym miejscu dodam trochę dziegciu do beczki miodu. SPD wcale do szczęścia Ci nie jest potrzebny. Wiele osób zbyt wcześnie przesiada się na SPD sądząc, że poprawi to ich wydajność, komfort jazdy. To czego większość z nas szuka to sprawnego przeniesienia energii z nogi na koło i wygody. Tu wystarczy sztywny but i dobra platforma a sztywne połączenie nie jest potrzebne. Inaczej sprawa wygląda u zawodników. Dla nich takie połączenie jest wygodne ze względu na wysokie kadencje 120 i wyżej. Jeżeli zbyt wcześnie przejdziesz na spd możesz nabrać złych nawyków wynikających z tego faktu - pedałowanie poprzez podciąganie, podciąganie roweru nogą podczas pokonywania przeszkód, problemy z kolanem wynikające z błędnego ustawienia bloków, itd. Obecnie spd używam tylko w szosie. Głównie ze względu na wentylację. Na górala zakładam tylko platformy i gorąco polecam. Jeżeli jednak zdecydujesz się na SPD to skonsultuj się z kimś doświadczonym aby dobrze ustawił ci blok w bucie . Pozdrawiam.
Strony (3):    1 2 3
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.