Strony (3):    1 2 3   
Co chcielibyście dostać z ideą ESK?Ankieta:
Opaska odblaskowa (na nogę, rękę)
0 (0%)
Lusterko wsteczne
0 (0%)
Osłony boczne na koła
0 (0%)
Dzwonek
0 (0%)
Kamizelka odblaskowa
0 (0%)
Ponczo przeciwdeszczowe
0 (0%)
Odblaskowe szprychówki (cienkie elementy wciskane między szprychy)
0 (0%)
Rękawiczki rowerowe
0 (0%)
Bidon
0 (0%)
Owijka
0 (0%)
Chorągiewka
0 (0%)
Plecak z wkładem na płyn
0 (0%)
Naklejki odblaskowe
0 (0%)
Okularki przeciwsłoneczne
0 (0%)
Trąbka
0 (0%)
SPOKO
0 (0%)
Coś innego o czym napiszę w treści wątku
0 (0%)
Razem 0 głosów 0%
wanderer   17-02-2010, 12:06
plecak? buahahaha - chcialbym to zobaczyc.. a teraz na powaznie - nie wiem gdzie nasze szefostwo zalatwia nasze stroje ale slyszalem ze jest jakas firma, ktora koszulki rowerowe trzaska w bardzo przystepnej cenie, o ile jest ich wiecej niz 300 sztuk - trzeba troche poszukac.poza tym szymon, bo rozumiem, ze ty jestes lacznikiem z miastem, trzeba dopilnowac zeby przy projektowaniu byl obecny ktos, kto ma pojecie o rowerowaniu.chyba nie musze pisac dlaczego.ja np. dostalem ostatnio odblaski, ktore mozna zalozyc jedynie na gola noge albo bardzo obcisle spodnie - sa po prostu za krotkie... dlatego nie zdziwilbym sie gdyby np ewentualne kamizelki byly od wewnatrz gumowe, nie oddychajace zamiast byc wykonanymi z dziurkowanego materialu.w tych pierwszych mozna sie zagotowac nawet w letnia noc itd...
mimo wszystkich zastrzezen ( trudno sie dziwic - dotychczasowe doswiadczenia usprawiedliwiaja nasz sceptycyzm), ciesze sie bardzo, ze cos w tym temacie jednak sie dzieje.trzymam kciuki Smile

Zawsze możesz kupić nowy kask, za to głowę masz tylko jedną...
michal wolny   17-02-2010, 17:01
osobiście stawiam na kamizelkę ze względu na to, że może być adresowana do różnego typu rowerzystów, wyraźnie zwiększa bezpieczeństwo na drodze, jest gadżetem tanim i masowym.
na zachodzie Europy kamizelki i kurtki odblaskowe są stałym elementem ubrania zdecydowanej większości rowerzystów miejskich.
podobnie jest z owijkami odblaskowymi, natomiast kamizelka tak jakby miała większy efekt.

na bank przypilnujemy by ten przedmiot - cokolwiek wspólnie wybierzemy- spełniał potrzeby i jakość, dzięki której będzie nam się chciało stale go używać.
nie tylko na Masie Krytycznej Smile

www.miastaDlaRowerow.pl - sieć "Miasta dla Rowerów"
www.LublinRowerem.pl - Porozumienie Rowerowe
qavtan   17-02-2010, 17:31
Jeśli opaski odblaskowe na rękę/nogę to długości ponad 30cm i najlepiej z regulacją/przypiciem, czyli albo na rzep, albo zatrzask, albo klamrę regulującą długość.
bartek   17-02-2010, 17:41
michal wolny napisał(a):osobiście stawiam na kamizelkę ze względu na to, że może być adresowana do różnego typu rowerzystów
a ja sobie nie wyobrażam jazdy w letniej koszulce rowerowej i na niej założonej fruwającej luźnej kamizelce... nadal jestem "na nie"

pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
KermitOZ   17-02-2010, 21:16
michal wolny napisał(a):na zachodzie Europy kamizelki i kurtki odblaskowe są stałym elementem ubrania zdecydowanej większości rowerzystów miejskich.
No raczej jednak nie: http://copenhagencyclechic.com W Paryżu nie spotkałem ani jednego rowerzysty w takim przebraniu, a widziałem ich wielu. Kamizelki odblaskowe to głupi wymysł i jeśli kiedykolwiek zostanie wprowadzony obowiązek ich zakładania to będzie to taki sam przekręt jak z kostką. Jak ktoś się czuje bezpieczniej to niech w tym jeździ, bo na pewno będzie lepiej widoczny, ale nic na siłę.

Z opcji ankiety najbardziej rozsądnym i możliwym do wprowadzenia gadżetem wydają mi się opaski odblaskowe i ewentualnie bidony. Chorągiewki są bez sensu, a plecaki pewnie nie przejdą.

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
zaworek   17-02-2010, 21:51
to że niby UM bedzie rozdawać te gadgety za darmo? tak jak rozdawali ramki na tablice rejestracyje?

[Obrazek: stats.jpg] 
MindEx   17-02-2010, 22:42
KermitOZ napisał(a):
michal wolny napisał(a):na zachodzie Europy kamizelki i kurtki odblaskowe są stałym elementem ubrania zdecydowanej większości rowerzystów miejskich.
No raczej jednak nie: http://copenhagencyclechic.com
no bo ta strona jest o cycle chic, a nie cyclists visibility Smile

ja widziałem trochę rowerzystów w kamizelkach w krajach Europy zachodniej, czy północnej. nie jakoś przesadnie wielu, ale na pewno więcej ich było niż jeszcze niedawno w Polsce. Teraz zauważam sporo rowerzystów w takich wdziankach w Polsce. Głównie w stolicy i....na wsiach.

KermitOZ napisał(a):Kamizelki odblaskowe to głupi wymysł

moim zdaniem wcale nie głupi. kamizelki same w sobie są dobre. pozwalają Ci poprawić swoją "zauważalność" na drodze, kiedy tego potrzebujesz. czyli na przykład w warunkach złej widoczności.

KermitOZ napisał(a):Jak ktoś się czuje bezpieczniej to niech w tym jeździ, bo na pewno będzie lepiej widoczny (...)

no właśnie. i dlatego kamizelki nie są głupie. z własnego doświadczenia, jako kierowcy auta, wiem, że kamizelka noszona przez rowerzystę czy pieszego, na wsi, na nieoświetlonej drodze, w nocy, czy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza to SUPER rzecz. Jadąc autem widzę osobę mającą na sobie kamizelkę duuuużo wcześniej niż kogoś w np. szarym płaszczu.

ups.
ale lekki OT mi wyszedł Smile
KermitOZ   17-02-2010, 22:46
Cytat:Napisałem: Kamizelki odblaskowe to głupi wymysł
Poprawiam się: obowiązek (jakby ktoś kiedyś taki wprowadził) noszenia takich kamizelek byłby głupim wymysłem Smile Też kończę OT, mam nadzieję, że teraz precyzyjnie to ująłem Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
erykko   18-02-2010, 08:35
michal wolny napisał(a):osobiście stawiam na kamizelkę ze względu na to, że może być adresowana do różnego typu rowerzystów, wyraźnie zwiększa bezpieczeństwo na drodze, jest gadżetem tanim i masowym.
na zachodzie Europy kamizelki i kurtki odblaskowe są stałym elementem ubrania zdecydowanej większości rowerzystów miejskich.
Tak gwoli ścisłości to większość Polski leży w Zachodniej Europie. Lublin też jest na zachodzie. W ramach ciekawostki powiem tylko, że granica między wschodem, a zachodem przebiega przez Chełm. Tak, więc udowodniłem, że nie wszędzie te kamizelki są standardem. Ba, gdy byłem w Anglii nie widziałem ani jednego rowerzysty z kamizelką. Już w Lublinie można spotkać więcej takich osób. Ja sam jakoś nie wyobrażam sobie jazdy w tym ustrojstwie w środku lata, w upale. To jest dobre wieczorami, ale nie o każdej porze dnia. Osobiście skusiłbym się na bidon.
qavtan   18-02-2010, 09:09
Zaworek; zdaje się, że za darmo i bez żadnych ceregieli.
Strony (3):    1 2 3   

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.