KermitOZ   10-07-2011, 23:45
#1
§1. Postanowienia Ogólne

1. Rejestracja na forum jest równoznaczna z akceptacją Regulaminu Forum.
2. Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”).
3. Zarządzający forum Rowerowy Lublin zachowuje sobie prawo do ostrzegania, cenzury i blokowania użytkowników w przypadku nieprzestrzegania zasad Regulaminu. Zasady obejmują zamieszczone posty i treści w całym profilu użytkownika (w tym: avatar, sygnatura, tekst wewnętrzny, ShoutBox).
4. Forum jest narzędziem udostępnianym przez Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”. Stowarzyszenie nie odpowiada za treści umieszczane na forum a także nie pośredniczy w sporach między użytkownikami. Za wszelkie treści zamieszczane na Forum odpowiadają osoby, które je zamieściły. Stowarzyszenie dba jedynie o porządek na forum i przestrzeganie regulaminu poprzez mianowanie administratorów i moderatorów.
5. Językiem obowiązującym na Forum jest język polski. Używanie innych języków jest dozwolone tylko w postaci pojedynczych zwrotów lub zdań. Wyjątek stanowi dział "International Forum" gdzie dopuszczalne jest używanie dowolnych języków. Użytkownik jest zobowiązany do pisania zgodnie z zasadami polskiej ortografii. Niezachowanie należytej staranności w tej dziedzinie może być ukarane ostrzeżeniem.
6. Użytkownicy zobowiązani są do zachowania szacunku i uprzejmości wobec innych Użytkowników Forum. Dyskusje powinny przebiegać w formie parlamentarnej, w dobrym tego słowa znaczeniu.
7. Przed założeniem nowego tematu na Forum należy upewnić się, że jest on zakładany w odpowiednim dziale.
8. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do zmian Regulaminu podczas działania Forum. Wszystkie zmiany będą wprowadzane z wyprzedzeniem, a użytkownicy zostaną o tym fakcie poinformowani.

§2. Działania zabronione

1. Zamieszczanie postów w imieniu zablokowanych Użytkowników na Forum.
2. Podszywanie się pod innych Użytkowników Forum, wliczając w to naśladowanie ich nicków, avatarów, sygnatur itp.
3. Wypowiadanie się mające na celu jedynie zdobycie większej liczby postów w rankingu a nie wnoszące nic do tematu.
4. Podbijanie starszych wątków (zamieszczanie posta tylko po to aby temat znalazł się na pierwszej stronie). Obsługa Forum w uzasadnionych przypadkach ma prawo podbijać zamknięte tematy.
5. Umieszczania podpisów zawierających więcej niż 3 linijki tekstu oraz grafikę w dużym rozmiarze (40x400). W przypadku umieszczenia grafiki, tekst nie może przekraczać 1 linijki.
6. Umieszczania na Forum wszelkiego rodzaju plików graficznych, w tym zdjęć i grafik umieszczonych w podpisie. Wszelkie tego typu pliki powinny zostać umieszczone na zewnętrznych serwerach (darmowych lub należących do użytkownika) a w treści odpowiednio podlinkowane (wyświetlone).
7. Umieszczanie na Forum linków do stron zawierających treści zabronione.
8. Pisanie dwóch postów pod rząd w jednym temacie. Wyjątek stanowi nagła zmiana godziny, miejsca, lub odwołanie wyjazdu w dziale "Lublin Jeździ". W pozostałych przypadkach użytkownik powinien dodać treść poprzez edycję ostatniego posta.

§3. Pisanie tematów i treści zabronione

W postach, profilach, avatarach i ShoutBox nie można zamieszczać treści:
1. Pornograficznych, obraźliwych, zabronionych przez prawo i powszechnie uznanych za moralnie niepoprawne.
2. Wzywających do nienawiści i dyskryminacji na tle rasowym, religijnym, płciowym lub jakimkolwiek innym oraz odnoszących się do ideologii totalitarnych.
3. Jakichkolwiek prywatnych wiadomości lub dyskusji, bez zgody wszystkich zainteresowanych stron.
4. Merytorycznie nie należących do danego wątku oraz nie posiadających żadnego sensu, mających na celu zaśmiecenie danego Forum oraz wszelkiego rodzaju treści, które mogą zostać uznane za SPAM.
5. Pisanych w celu drażnienia bądź obrażania innych Użytkowników Forum.
6. Wulgarnych (w tym wulgaryzmów użytych w formie ocenzurowanej np. zawierających znak * zamiast części tekstu lub przestawione litery).
7. Propagujących piractwo komputerowe, w tym linków do cracków, warezów oraz stron je oferujących.
8. Utrudniających przeglądanie Forum. W szczególności tyczy się to pisania większości posta czcionką zmniejszającą czytelność postu, np. kolorem / kursywą / zbyt małym lub zbyt wielkim rozmiarem czcionki itp. Dopuszczalne jest to tylko do podkreślenia ważniejszych fragmentów tekstu. Zabronione jest również wstawianie grafik i obrazów, które zakłócają sposób wyświetlania stron.
9. Zawierających cytaty postów które naruszają którykolwiek punkt Regulaminu Forum.
10. Dotyczących polityki i wszelkich wyborów do władz państwowych i ponadpaństwowych, a także będących agitacją polityczną za danym ugrupowaniem politycznym czy politykiem lub przeciwko niemu.

Tematy należy tytułować według następujących schematów:
1. W dziale "Lublin jeździ”: w pierwszej kolejności podajemy datę, godzinę i miejsce startu (np. 14.07, g.18, LKJ) a w dalszej części tytułu pozostałe dane.
2. W pozostałych działach także należy stosować tytuły, które jasno wskazuję czego dotyczy dany temat, np. w dziale „Opisy, recenzje i porady przy kupnie” poprawnie: „Rower górski do 1500zł”, niepoprawnie: "jaki rower kupić?", w dziale sprzedam: niepoprawnie: "Sprzedam rower", poprawnie: „Rower MTB - Merida, Deore, Mavic, 18”, 900zł.

§4. Działalność komercyjna

1. Na forum zabroniona jest każda forma reklamy, z wyjątkiem sytuacji przewidzianych w regulaminie.
2. Na forum obowiązuje zakaz prowadzenia działalności oraz reklamy przez firmy organizujące odpłatne wyjazdy turystyczne i sportowe.
3. Zabrania się umieszczania w podpisie/sygnaturze/profilu linków do stron zawierających treści komercyjne oraz niezawierających treści merytorycznych np. w celu pozycjonowania.

§5. Kary


1. Obsługa Forum dysponuje zintegrowanym z Forum narzędziem, którym może udzielać ostrzeżenia - standardowe kary na Forum.
Użytkownik informowany jest o otrzymaniu ostrzeżenia poprzez Prywatną Wiadomość (PW) oraz poprzez odnotowanie ostrzeżenia w jego Profilu na Forum.
Otrzymanie ostrzeżeń o określonej wartości niesie ze sobą następujące konsekwencje:
• 1 – upomnienie bez dodatkowych konsekwencji
• 2 – możliwy ban czasowy (3 dni)
• 3 – ban czasowy (7 dni)
• 4 – ban czasowy (30 dni)
• 5 – ban stały użytkownika i IP wraz ze zgłoszeniem do Abuse Operatora
2. Zastosowanie każdej decyzji osobowej uzależnione będzie od stopnia przewinienia oraz poprzednich przewinień. Decyzja o wymierzeniu kary Bana podejmowana będzie kolegialnie, a w uzasadnionych przypadkach może być oznajmiana na Forum.

§6. Odwołania

W przypadku odwołań od ostrzeżeń czy innych działań moderatorskich: w pierwszej kolejności należy skontaktować się z osobą przyznającą ostrzeżenie lub podejmującą decyzję co do której mamy zastrzeżenia w celu wyjaśnienia sprawy. W okresie 7 dni od otrzymania bana, otrzymujący bana ma prawo wytłumaczyć swoje postępowanie maksymalnie w 2 turach. Jeśli nie uda się rozwiązać problemu w ten sposób to należy się skontaktować z Zarządem Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”. Decyzja Zarządu jest ostateczna.

§7. Zgłaszanie wykroczeń

W przypadku gdy użytkownik zauważy jakiekolwiek łamanie Regulaminu Forum powinien zgłosić to do Administratora bądź Moderatora poprzez wysłanie informacji na PW. Zabrania się wszczynania dyskusji dotyczących przewinień użytkowników na forum.


---
W związku z wprowadzeniem nowego regulaminu dotychczasowe ostrzeżenia użytkowników udzielone przez administrację forum zostają unieważnione. Nowy regulamin wchodzi w życie 11 lipca 2011 r. o godz. 0:00. Wprowadzona zostaje także opcja automatycznego scalania postów. W przypadku gdy użytkownik napisze dwa posty pod rząd w danym temacie post pierwszy zostanie automatycznie wykasowany a nowy zawierał będzie połączoną treść obu postów oraz datę i godzinę nowego posta. Zlikwidowana zostaje także możliwość pisania tzw. Postów czasowych.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2017, 20:12 przez Rado.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
KermitOZ   15-07-2011, 13:48
#2
W związku z tym, że opcja scalania postów się nie sprawdziła (nie aktualizowała się data) została ona wyłączona a do regulaminu dodaliśmy punkt 8 w par. 2. Prosimy o zapoznanie się z tą częścią regulaminu.

pOZBig Grinrower
Grzesiek

[EDIT]: Jeśli chcecie coś dodać to żeby nie pisać dwóch postów po kolei można skopiować treść starszego posta, usunąć go i wkleić treść do posta nowego dopisując dodawaną treść. Post zostanie wyciągnięty do góry, a treść będzie w całości w jednym poście Smile

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
KermitOZ   20-04-2015, 23:33
#3
Proszę o zapoznanie się z nowym punktem w regulaminie forum (Par. 3., pkt 10). Jesteśmy na forum rowerowym i miejsce na poruszanie tego typu tematów jest gdzie indziej (chociażby podczas jazdy na rowerze).

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Rado   14-02-2017, 20:16
#4
Zarząd Stowarzyszenia "Rowerowy Lublin" podjął decyzję o zmianie Regulaminu forum - został dodany §4. Działalność komercyjna. Prosimy o zapoznanie się z jego treścią. Dziękujemy.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2017, 20:16 przez Rado.

[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.