marcint   27-03-2012, 18:28
#1
Witam wszystkich zaglądających Forumowiczów. W maju planujemy z grupą znajomych wycieczkę rowerową po Północnej Danii. Promem do Szwecji(jest taniej) następnie przez most do Danii i chcemy zacząć od Kopenhagi. Szukam osób które odbyły podobną podróż i mogłyby podzielić się doświadczeniem na temat kempingów, map, przewodników itp. Może ktoś zna kogoś kto mógłby mi pomóc?
Rado   27-03-2012, 20:22
#2
marcint odpowiedzi na takie pytania z pewnością znajdziesz tu: http://www.podrozerowerowe.info/

[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
MindEx   28-03-2012, 10:03
#3
ja kiedyś odbyłem krótką podróż z Kopenhagi do Malmo. mostem właśnie. rowerem na most nie wjedziesz. trzeba jechać pociągiem. ale to pewnie wiesz.

jeśli chodzi o Kopenhagę i całą Danię, to jazda rowerem po tym mieście i kraju jest czystą przyjemnością. wszyscy pozostali uczestnicy ruchu są życzliwi i puszczają nawet, gdy nie masz pierwszeństwa. oczywiście musisz być życzliwy także i Ty Smile

Kempingi - na pierwszym z nich wyrabiasz kartę kempingową, ważną rok, na wszystkie kraje skandynawskie, jeśli dobrze pamiętam. płacisz za nią chyba 100 DKK (choć nie pamiętam) i dostajesz taki papierek potwierdzający jej wyrobienie. karta przychodzi później pocztą do domu. na całą grupę wystarcza jedna karta. teoretycznie w Danii nie wolno rozbijać namiotów na dziko, ale widziałem (na Bornholmie) parę takich przypadków i więcej - sam spałem w tak rozbitym namiocie, ale to było baaardzo mocno POZA sezonem Smile Ludzie przechodzący obok namiotu rano, kiedy wstaliśmy, nic nie mówili Wink

kempingów na Bornholmie jest dużo, jak na pozostałych duńskich wyspach, nie wiem do końca, bo tam z nich nie korzystałem, ale coś sobie przypominam, że czytałem, że jest niemal równie dobrze.

przewodniki/mapy można kupić już w Polsce, będą wtedy w naszym języku. na miejscu są (na dworcach itd.) punkty informacji turystycznej, gdzie spokojnie dostaniesz jakieś darmowe mapki danych regionów, plany kempingów etc. na kempingach też powinny być takie rzeczy.

jeśli o kempingi chodzi, to przynajmniej te na Bornholmie były o dość dobrym standardzie.

w Danii jest generalnie, jak dla Polaka, dość drogo. ja żarcie kupowałem głównie w Kvikly i to tańsze marki Wink

Rowery można z powodzeniem przewozić pociągami, autobusami i taksówkami. Wszystkie te środki transportu są z reguły przystosowane do przewozu jednośladów i mają stojaki/specjalne bagażniki.

Jak byś chciał jeszcze o coś zapytać, to priv.
mariox   28-03-2012, 12:56
#4
Duńczycy podchodzą bardzo profesjonalnie do informacji turystycznej.
Kiedyś wszedłem na stronę internetową Bornholmu, kliknąłem coś, że jestem zainteresowany informacjami o tym miejscu pod kątem turystyki i noclegów. Liczyłem na informacje na maila, ale po kilku dniach w skrzynce pocztowej leżała gruba koperta z katalogami i informatorami, w dużej mierze po polsku! Confusedhock:
Może ktoś powie, że to nic znów takiego, ale to był rok 1994!, więc człowiek nie miał prawa się spodziewać takich delicji :lol: .
Próbuj coś zamówić, może podeślą. Sadzę, że więcej materiałów na stronach mogą mieć po polsku.

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Aleksander W   28-03-2012, 15:57
#5
Na przełomie maja i czerwca 2011 roku byłem na rowerowym wyjeździe studyjnym w Kopenhadze i przy okazji wyskoczyliśmy do Malmo.

Całą masę zdjęć możesz obejrzeć tu:
https://picasaweb.google.com/1144588248 ... penhagaCz1
https://picasaweb.google.com/1144588248 ... penhagaCz2
https://picasaweb.google.com/1144588248 ... penhagaCz3
https://picasaweb.google.com/1144588248 ... nhagaMalmo

Kopenhaga ma szereg fantastycznych rozwiązań rowerowych które odwiedziliśmy razem z lokalnym przewodnikiem, w wolnej chwili napiszę o co chodzi, są one na zdjęciach w każdym razie.

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.